Naga MarketsCountry Manager Europy Wschodniej w LUNO, Magdalena Gołębiewska, opowiedziała portalowi Comparic.pl o idei stojącej za całym projektem oraz przewadze dotyczącej bezpieczeństwa nad innymi platformami kryptowalut.


Luno to trzy rzeczy: giełda, portfel oraz API dla sprzedawców.

Luno powstało w roku 2013 jako giełda dostępna w Afryce i Azji. Na samym początku tworzyli ją spekulanci szukający zysków na zmianach kursowych rynku kryptowalut. Po kilku latach zaobserwowano, iż profil klientów znacznie się zmienia. Z profesjonalnych i doświadczonych traderów, na przysłowiowych Kowalskich, którzy usłyszeli o Bitcoinie i chcieli spróbować swoich sił w handlu.

Pod wpływem tych danych i reagując na zapotrzebowanie rynku, całkowicie zmienił się interface produktu a wraz z nim nazwa, z BitX na Luno, tak aby stała się “bardziej przyjazna użytkownikowi”

API dla sprzedawców – tutaj natomiast użytkownik lub sklep internetowy, może założyć konto oraz zintegrować płatności za pomocą kryptowalut czyli pozwolić swoim klientom płacić, za pomocą Bitcoina.

Zapis całej rozmowy z Magdaleną Gołębiewską znajduje się poniżej:

Luno gwarantuje bezpieczeństwo w przechowywaniu kryptowalut

Pierwsza kwestia to zabezpieczenie konta,d o którego aby się zalogować potrzebna jest podwójna weryfikacja. Podczas przesyłania Bitcoina, musimy potwierdzić transakcje za pomocą aplikacji weryfikacyjnej, bądź przy użyciu maila/SMSa.

Ponad 96% środków jest przechowywane w tzw. cold storage. Są to fizyczne jednostki zlokalizowane w różnych miejscach na świecie, aby zapewnić użytkownikom jak największy poziom bezpieczeństwa.

Kupno kryptowalut w Luno

Kryptowaluty można kupować za pomocą przelewu bankowego, doładowując swoje konto w EUR, następnie wymienić na BTC lub ETH lub po prostu skorzystać z karty płatniczej.

Minimalna wpłata to 1 EUR, dzięki czemu każdy inwestor, nawet z najbardziej skromnym budżetem, może stać się posiadaczem niewielkiego skrawka Bitcoina.

Aby się dowiedzieć więcej na temat Luno, zapraszamy na – https://www.luno.com/learn/pl/

Autor: Filip RomanowConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here