Naga MarketsW czerwcu założyciel TRON oraz dyrektor generalny serwisu do wymian plików peer-to-peer BitTorrent, Justin Sun, szumnie ogłosił, że zje lunch z Warrenem Buffetem, za który zapłacił rekordową cenę 4,57 mln USD, w ramach aukcji charytatywnej „Oracle of  Omaha’s” organizowanej przez Findację Glidę. Dziś dowiadujemy się, że Sun odwołał lunch na trzy dni przed tym zdarzeniem z powodu problemów zdrowotnych. Inne źródło wskazuje, że termin lunchu ma być przełożony.


Justin Sun wylądował w szpitalu

Bezpośrednią wiadomość od Suna przekazał Dovey Wan – partner Primitive Ventures oraz ekspert z zakresu chińskiego rynku kryptowalut, w formie zrzutu ekranu na chińskiej platformie social media Weibo. Poniżej zamieszczamy pełną treść wiadomości:

„Dziękuję przyjaciołom z różnych środowisk za ich troskę, znalazłem się w szpitalu z powodu nagłego problemu z kamieniami nerkowymi i odwołałem lunch z panem Buffettem. Obecnie mój stan fizyczny jest stabilny i przechodzę okres rekonwalescencji. Nie jestem w stanie udzielić wywiadu, za co chciałem przeprosić. Po tym jak wrócę do zdrowia, będziemy mogli niebawem spotkać się w realu. Darowizna na rzecz Fundacji Glide została ukończona i nadal jest ważna.”

Jednak zaledwie kilka godzin po publikacji powyższej wiadomości, Fundacja TRON wypuściła komunikat, w którym podaje, że lunch zostanie przełożony oraz że obie strony uzgodniły, że w późniejszym czasie ustalą nowy termin.

W odpowiedzi na powyższe wiadomości notowania TRX spadły o 8,9%, z 0,02862 do 0,02607 USD.

Lunch Justina Sun z Warrenem Buffetem odwołany (przełożony)
Notowania TRX na giełdzie Bitfinex; źródło: tradingview.com

Duże nadzieje wiązane z lunchem

Spotkanie miało być okazją do przekonania Buffeta, który znany jest z bardzo sceptycznego nastawienia do kryptowalut, do tego stopnia, że nazwał Bitcoina „trucizną na szczury do kwadratu”, do zmiany zdania na ten temat. Podczas wywiadu udzielnego dla stacji CNBC, Sun zapowiedział, że wśród zaproszonych na lunch gości będą najbardziej znane osobistości z branży krypto, w tym współtwórca EthereumVitalik Buterin, twórca LitecoinaCharlee Lee, CEO BinanceChangpeng Zhao oraz eskpert z dziedziny blockchaina – Andreas Antonopoulos.

Jednak wiadomo, iż żaden z nich nie przyjął zaproszenia, podobnie jak prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Swoją obecność potwierdzili zaś Yoni Assia – twórca i CEO platformy tradingowej e-Toro, Jeremy Allaire – CEO Circle – wspieranego przez Goldman Sachs startupu z dziedziny finansowania z wykorzystaniem kryptowalut oraz CEO giełdy Huobi – Livio Weng.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here