Naga MarketsUrząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) poinformował, że związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, w czwartek, 18 lutego 2021 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: Akcja Złota SA z siedzibą w Warszawie, która umożliwia swoim akcjonariuszom i klubowiczom posiadanie oraz korzystanie z apartamentów w najbardziej prestiżowych lokalizacjach, za ułamek ich wartości.

Kolejny podmiot na liście ostrzeżeń KNF

Zamieszczenie na liście ostrzeżeń publicznych KNF wpisu dotyczącego firmy zajmującej się prowadzeniem pierwszego klubu nieruchomości w Polsce i oferowanie swoim klientom apartamentów w najbardziej prestiżowych lokalizacjach, za ułamek ich wartości jest wynikiem realizacji przez KNF obowiązku wynikającego z art. 6b ust. 1 ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Stosownie do treści tego przepisu KNF jest zobligowana bowiem do każdorazowego podawania do publicznej wiadomości informacji o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym konkretnym przypadku mowa o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 99 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (dokonanie oferty publicznej papierów wartościowych bez wymaganego ustawą zatwierdzonego przez KNF prospektu emisyjnego/memorandum informacyjnego/dokumentu informacyjnego lub dokonanie emisji obligacji bez zachowania ustawowych warunków).

Akcja Złota Spółka Akcyjna przeprowadza bowiem obecnie zbiórkę funduszy, które przeznaczone mają zostać na zakup apartamentów przy ul. Złotej oraz Twardej w Warszawie. Na swojej stronie internetowej spółka obiecuje, że każdy z akcjonariuszy objęty zostanie opieką Concierge oraz będzie miał dostęp do klubowego Lamborghini Huracan.

– Nasze pakiety rozpoczynają się od 2290 PLN. To tyle co weekend w dobrym hotelu a każdy akcjonariusz uprawniony jest do bezpłatnego pobytu w apartamentach zakupionych przez spółkę. To świetna inwestycja, która szybko się zwraca i przyniesie możliwość otrzymywania dywidendy – zapewnia spółka na swojej stronie.


Lista ostrzeżeń prowadzona jest przez KNF w tym miejscu. Trafiają na nią podmioty, w stosunku do których zgłoszono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jej celem jest ostrzeganie konsumentów oraz innych podmiotów gospodarczych o potrzebie zachowania ostrożności w przypadku kontraktów z tymi podmiotami.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kur dolara | nasdaq index notowania | dolar | gielda forum | analiza giełdowa |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLive Trading z Maksymilianem Bączkowskim. Zapraszamy w każdy czwartek
Następny artykułOferta konsorcjum Elektrotimu za 11,55 mln zł wybrana w przetargu Enei Operator
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here