Naga MarketsrafakoRada nadzorcza Rafako Engineering powołała na prezesa zarządu Łukasza Hołubowskiego – wiceprezesa spółki celowej, realizującej budowę nowego bloku 910 MW w Jaworznie, podała Rafako.

Zmiany w zarządzie Rafako Engineering

Łukasz Hołubowski jest doświadczonym w restrukturyzacjach menadżerem. Od 18 kwietnia br., od kiedy wraz z Radosławem Domagalskim-Łabędzkim, zasiada w zarządzie E003B7 sp. z o.o., prace na budowie nowego bloku są realizowane zgodnie z harmonogramem. Ostatnio blok osiągnął moc nominalną 910MW, wcześniej z sukcesem został zsynchronizowany z krajową siecią energetyczną, czytamy w komunikacie.

“Rafako Engineering jest jednym z kluczowych podwykonawców na budowie w Jaworznie, wchodząc w skład konsorcjum rozruchowego, a ponieważ podobnie, jak SPV, jest częścią Grupy Rafako, takie połączenie stanowisk poprawi proces zarządzania i jest też elementem optymalizacji działalności biznesowej Grupy Rafako” – powiedział Hołubowski, cytowany w komunikacie.

Przed nowym prezesem wyzwanie związane z ukończeniem realizowanych przez spółkę zadań, uporządkowanie jej sytuacji finansowej oraz wypracowanie i wdrożenie nowego modelu biznesowego, wymieniono.

Te artykuły również Cię zainteresują

Łukasz Hołubowski ma poparte wynikami doświadczenie w biznesie, szczególnie w prowadzeniu dużych projektów i optymalizacji procesów biznesowych oraz wieloletnie doświadczenie w międzynarodowych firmach doradczych. Realizował projekty dla dużych grup kapitałowych na całym świecie. Był prezesem zarządu Inowrocławskich Kopalni Soli “Solino”, a w latach 2018-2019 prezesem zarządu Orlen Paliwa Sp. z o.o. Wcześniej, w latach 2017-2018 był prezesem zarządu KGHM ZANAM S.A. oraz doradcą strategicznym KGHM Polska Miedź S.A. Był także dyrektorem Departamentu Nadzoru Właścicielskiego w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie nadzorował największe spółki i przygotowywał strategię konsolidacji w branży energetycznej, podano także.

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,24 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here