Naga MarketsLukardi negocjuje z potencjalnym partnerem strategicznym z branży i stale zwiększa skalę prowadzonego biznesu
Pan Krzysztof Luty -Prezes Zarządu Lukardi S.A.

Lukardi S.A. jest firmą informatyczną, która dostarcza najwyższej klasy rozwiązania IT dla biznesu. Spółka realizuje dla swoich klientów liczne projekty wdrożenia i utrzymania systemów informatycznych, jak również oferuje kompleksowe usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa i ochrony danych w sieci, transformacji cyfrowej oraz świadczy dedykowane usługi projektowe w sektorze IT.

Lukardi S.A. aktualne działania i dalszy rozwój

Ostatnie lata to czas dużych zmian organizacyjnych w strukturach spółki, natomiast okres bieżący charakteryzuje się mocnym wzrostem skali działalności biznesowej. Poprosiliśmy Prezesa Zarządu Lukardi S.A. – Pana Krzysztofa Lutego o krótki komentarz do prowadzonych obecnie przez spółkę rozmów z przedstawicielami strategicznego partnera z branży, jak również o przybliżenie aktualnych działań operacyjnych oraz perspektyw dalszego rozwoju.Rozmowy z przedstawicielami strategicznego partnera z branży

– Umowa inwestycyjna ma kilka segmentów. Jednym z nich jest grupa synergii operacyjnych, które trzeba uzgodnić. Są to rzeczy, które dotyczą toczącego się biznesu więc należy być bardzo uważnym, żeby niczego nie zburzyć. Druga rzecz to kwestie związane z przepływem kapitałów i własności. W tej sferze jest dużo regulacji i zapisów formalnych. Z kolei trzeci wymiar to kwestie związane z potrzebami ludzkimi, gdzie poszczególni interesariusze muszą się w tym wszystkim odnaleźć -mówi pan Krzysztof Luty – Prezes Zarządu Lukardii S.A.

Wydaje się, że mamy uzgodnienia w dwóch pierwszych i kończymy rozmowy indywidualne. Z uwagi na to, że dla samego Lukardi jest to bardzo duża i ważna transakcja, wymaga ona precyzyjnych uzgodnień ze wspomnianymi interesariuszami. Jesteśmy bliscy tego, aby odpowiedzieć sobie na pytanie jakie mamy ostateczne warunki do podjęcia decyzji. – Dodaje Prezes.

Istotne jest również, że wspomniana transakcja, w sprawie której prowadzimy intensywne rozmowy, w praktyce ma zostać sfinalizowana umową na kilka kolejnych lat. Bardzo trudno jest na rynku, na którym działamy, w szczegółach przewidzieć jak będzie się on dalej rozwijał. W związku z tym manewrujemy pomiędzy zabezpieczeniami i swobodą odpowiadania na zmienność i pewną nieprzewidywalność samego rynku. Trzeba też powiedzieć, że zarówno nasz partner, który jest większym podmiotem od nas, jak i my mamy swoje ambicje i plany. – stwierdza Luty.

– Chodzi więc o to, aby zabezpieczyć interesy obu stron i przy okazji wystąpienia synergii nie doprowadzić do kanibalizacji. Zatem jest to istotnie wielowątkowa dyskusja. Z uwagi na wagę tej decyzji uważam, że każda dodatkowa godzina, dzień lub tydzień, które będą poświęcone na produktywne ustalenia i zapewnienie komfortu oraz bezpieczeństwa tej transakcji są godne cierpliwości – tłumaczy.

Bieżąca działalności operacyjna firmy

– Podpisujemy nowe umowy, a klienci zamawiają u nas nowe produkty i przede wszystkim usługi. Jednym z takich zamówień jest kontrakt z Grupą Azoty, dla której już od jakiegoś czasu dostarczamy usługę opieki autorskiej nad eksploatowanymi tam produktami z portfolio OpenText. To zamówienie ma wartość około 400 tysięcy złotych. Kolejnym dla nas ważnym, kontynuowanym i rozwijanym strumieniem przychodów jest współpraca z Bankiem Millenium, w ramach której na sam okres drugiego półrocza zakontraktowanych mamy usług na kwotę niespełna 700 tysięcy złotych. – wyjaśnia bieżące decyzje Prezes Zarządu Lukardii S.A.

– Kolejnym istotnym dla nas klientem jest OpenText Software Gmbh, który zamawia u nas usługi profesjonalne dla swoich klientów z sektora bankowego poza granicami naszego kraju. W tym przypadku w drugim półroczu mamy zakontraktowane usługi na kwotę powyżej 700 tysięcy złotych. Sumaryczna wartość wszystkich usług, jakie mamy zakontraktowane i zlecone na okres od 1 lipca do 31 grudnia 2021 roku, w chwili obecnej, opiewa już na kwotę 3 milionów 600 tysięcy złotych. Wspomniana kwota pochodzi od kilkunastu naszych klientów, jednocześnie na rzecz każdego z nich realizujemy czasem po kilka projektów. Pula zamówionych usług na progu półrocza bieżącego roku daje nam już duży komfort pracy. Możemy myśleć o rozwoju. Oczywiście pokazuje to również, że musimy bardzo dużo uwagi poświęcać własnemu zespołowi i zadbać o to, aby miał on odpowiednie warunki i komfort codziennej pracy. Na podstawie powyższego możemy na drugie półrocze patrzeć optymistycznie. Mamy  spory lejek sprzedaży, w ramach którego chcemy zakontraktować realizację usług, ale również sprzedaż licencji. – Uzupełnia.

Perspektywa dalszego rozwoju

– W chwili obecnej bardzo intensywnie pracujemy również nad innymi elementami dalszego rozwoju. Budujemy i rozbudowujemy własny zespół programistyczny. Jednocześnie bardzo aktywnie planujemy rozwijanie usług w zakresie technologii OpenText. Już w tej chwili czujemy się lokalnym liderem. Widzimy wzmożony popyt na usługi związane z wdrożeniami technologii tego producenta. Mamy świetną relację z producentem, z którym wspieramy się wzajemnie w szeregu inicjatyw biznesowych. Stale czujemy to wsparcie i jest to dla nas prawdziwy wiatr w żagle, więc konsekwentnie rozwijamy nasz zespół. Nasi inżynierowie certyfikują się i szkolą. Niezależnie od tego wciąż poszerzamy nasze kompetencje w zakresie profesjonalnych usług z zakresu cyberbezpieczeństwa. Chcemy w niedalekiej przyszłości rozpocząć działania związane czy to z budowaniem własnych rozwiązań czy też tworzeniem spółek celowych pozwalających na dynamiczny rozwój. Niewykluczone, że pierwszą z nich powołamy już w najbliższym kwartale. – Komentuje Pan Krzysztof Luty.

Innym, bardzo istotnym dla naszego rozwoju, wątkiem biznesowym jest współpraca z funduszem inwestycyjnym Brave Seed Fund, który zainwestował już w naszą spółkę Rekruteo. Mamy wspólnie z Funduszem całkiem pokaźną gamę możliwości i chcemy z nich skorzystać w zakresie wsparcia w rozwijaniu naszych projektów bądź inicjatyw pochodzących od naszych partnerów. – Wyjaśnia Luty.

– Wreszcie na samym końcu rzeczą, która w perspektywie długoterminowej stanowi dla nas bardzo istotny filar jest dalsza ekspansja na rynki zagraniczne. Chcemy umiejętnie prowadzić działalność na rynkach europejskich i rynku amerykańskim. W tej chwili prowadzimy rozmowy z partnerami z tamtych rynków, wspólnie z którymi chcemy budować centra kompetencyjne, które będą działały dla potrzeb ich klientów. Chodzi tutaj głównie o specjalizowane usługi programistyczne i usługi oparte o dostarczanie rozwiązań w chmurze. To są najważniejsze wątki rozwojowe. Oczywiście na bieżąco dostarczamy rozwiązania naszym klientom, realizujemy dla nich liczne projekty oraz całościowo zarządzamy naszym, stale rosnącym, organizmem biznesowym o czym świadczą coraz lepsze wyniki finansowe. – Podsumowuje Prezes Zarządu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: | bitcoin cena wykres | akcje ccc | azoty akcje | wykres cen bitcoina | kurs dino | gpw pgnig |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here