Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały wartość zapasów amerykańskiej ropy według EIA. Po silnych osunięciach z zeszłego tygodnia przekraczających 7 milionów baryłek, analitycy spodziewali się silniejszego odbicia w okolice 1,162mln. Ostateczny rezultat zaskoczył jednak największych optymistów i zapasy wzrastały o ponad 4 miliony.

Źródło. pl.investing.com
Źródło. pl.investing.com

Kolejny miesiąc z rzędu obserwowaliśmy tez nienaturalnie wysokie skoki cen destylatów oraz benzyny, co pokazuje powyższy screen.

Ropa WTI pod koniec wczorajszej dotykała dołków listopadowych okolic 50.70 – po wynikach z 16.30 poziom został ponownie przetestowany, a na wykresie M5 pojawiła się luka spadkowa. W szczytowym momencie czarne złoto traciło prawie 1USD/baryłka:

Ropa WTI M5
Ropa WTI M5

O dziwo ruch na ropie nie wywołał silniejszej reakcji na USD/CAD – notowania co prawda przez chwilę testowały poziomy ostatni raz obserwowane 5 stycznia, jednak miejsce miało szybkie cofnięcie. Na wysokości oporu 1.3288 pojawiła się świeca pin bar, która może sugerować chęć korekty. Mamy jednak do czynienia z niskim interwałem, więc warto poszukać sygnałów również na H1:

USD/CAD M5
USD/CAD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here