Naga MarketsLUG S.A otrzymał I Nagrodę Główną The Best Annual Report w kategorii NewConnectGrupa Kapitałowa LUG S.A. – jeden z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych, w konkursie „The Best Annual Report 2020” otrzymał I Nagrodę Główną w kategorii NewConnect za całokształt raportowania rocznego oraz wyróżnienie przyznawane za najlepsze sprawozdanie z działalności. To już szóste wyróżnienie dla zielonogórskiej spółki w ośmioletniej historii konkursu.

LUG S.A otrzymał prestiżową nagrodę The Best Annual Report

Tej jesieni Grupa LUG S.A. stała się laureatem jeszcze kilku innych nagród. Znajdziemy wśród nich m.in. Nagrodę Gospodarczą Marszałka Województwa Lubuskiego, nagrodę Lubuskiego Lidera Biznesu i tytuł Spółki Świadomej Klimatycznie.Nagrodę „The Best Annual Report” w kategorii spółek z rynku NewConnect, Grupa LUG S.A. otrzymała już po raz szósty. Można zatem śmiało twierdzić, że jest rekordzistą tego konkursu, ponieważ tegoroczna jego edycja była edycją ósmą. Organizatorem konkursu, jak co roku, był Instytut Rachunkowości i Podatków, a jego celem jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy. Pamiątkową statuetkę, podczas uroczystej gali na Giełdzie Papierów Wartościowych w imieniu spółki odebrała Monika Bartoszak, Dyrektor Biura Zarządu i Komunikacji Grupy Kapitałowej LUG S.A.

– Jestem niezmiernie zaszczycony, że Instytut Rachunkowości i Podatków po raz kolejny docenił nasze dążenie do jak najbardziej przejrzystego komunikowania się z rynkiem i z inwestorami. My sami wychodzimy z założenia, że to właśnie narzędzie komunikacji jakim jest raport roczny, wydatnie wpływa na wiarygodność i postrzeganie naszej firmy, dlatego przykładamy do jego wydawania tak ogromną wagę. Chciałbym jednocześnie gorąco podziękować całemu zespołowi LUG za wkład w stworzenie raportu. Bez pracy wielu specjalistów z naszej firmy nie byłoby to możliwe– powiedział Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Przypomnijmy, że konkurs ten promuje najlepiej przygotowane raporty roczne, które są dla akcjonariuszy i inwestorów rzetelnym źródłem informacji o spółce, a także narzędziem wspierającym podejmowanie decyzji inwestycyjnych. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele firm audytorskich, podmiotów rynku kapitałowego, reprezentanci inwestorów giełdowych oraz dziennikarze ekonomiczni.

„The Best Annual Report 2020” to nie jedyna nagroda, którą tej jesieni wyróżniono Grupę Kapitałową LUG S.A. Już wcześniej, w drugiej połowie września, w III edycji Badania Świadomości Klimatycznej Spółek organizowanego przez Fundację Standardów Raportowania, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz Bureau Veritas Polska, Grupa nagrodzona została tytułem Spółki Świadomej Klimatycznie. Co ważne, z wynikiem 8,33 pkt. na 10 możliwych, została w tym roku drugą najlepszą pod tym względem spółką w Polsce.

Również we wrześniu, Grupa została laureatem XII edycji plebiscytu Lubuskiego Lidera Biznesu w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu. Organizatorem konkursu jest Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa.  Statuetka, którą przekazano na ręce prezesa zarządu LUG S.A. była jak wskazało jury:wyrazem uznania dla wsparcia, które LUG udzielił w trakcie pandemii placówkom medycznym, zarówno organizując transport środków ochrony osobistej, jak również wprowadzając na rynek oprawy UV-C będące elementem walki z pandemią.”

Natomiast na początku października, w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, miała miejsce uroczysta gala Kongresu Gospodarczego – Lubuskie 2021, podczas której wyłoniono laureatów Nagrody Gospodarczej Marszałka Województwa Lubuskiego 2021.  Grupa Kapitałowa LUG S.A. znalazła się pośród wyróżnionych firm, zdobywając I miejsce w kategorii „duże przedsiębiorstwa”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stalprodukt giełda | kęty akcje notowania | lotos akcję | notowania cdr | akcje budimex | tauron akcje kupno | mercator notowania |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here