Naga MarketsLUG S.A.: nowym akcjonariuszem spółki będzie MKK3 Sp. z o.oW piątek, 24 września br. ujawnił się nowy akcjonariusz spółki LUG, który przekroczył próg 5%w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu. Nowym akcjonariuszem jest spółka MKK3 Sp. z o.o., której właścicielem jest Marcin Grzymkowski, twórca eobuwie.pl – lidera rynku sprzedaży obuwia i akcesoriów online w Europie Środkowo-Wschodniej.

LUG S.A. pozyskał nowego akcjonariusza

Spółka MKK3 poinformowała w zawiadomieniu, że przed transakcją z dnia 22 września br. posiadała 358 434 akcje stanowiące 4,98% kapitału zakładowego LUG S.A. Po zgłoszonej transakcji udział Marcina Grzymkowskiego, właściciela MKK3, zwiększył się do poziomu 5,03% akcji w kapitale zakładowym, uprawniających do wykonania 362 334 głosów na Walnym Zgromadzeniu LUG S.A.– Według danych agencji analitycznej The Business Research Company, rynek inteligentnego oświetlenia będzie napędzał szybki wzrost inwestycji w rozwiązania charakteryzujące się wyższą efektywnością energetyczną w branży infrastrukturalnej. W 2025 roku wartość sektora ma przekroczyć poziom 22 mld dolarów. Coraz częściej na szczeblach rządowych państw europejskich podkreśla się wagę ochrony klimatu i stosowania rozwiązań proekologicznych – mówi Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej LUG S.A.

Nasza firma od kilku lat jest w gronie firm świadomych klimatycznie, a nasze produkty wprost odpowiadają na potrzeby klientów. Dlatego cieszy mnie fakt, że ten potencjał do wzrostu dostrzegł pan Marcin Grzymkowski, przedsiębiorca obdarzony intuicją biznesową i wizją, o czym świadczy sukces marki eobuwie.pl. Dla mnie to bezpośredni dowód na to, że podobnie jak my dostrzega ogromny potencjał rynku profesjonalnego oświetlenia – dodaje Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej LUG S.A.

LUG S.A. jest wiodącym producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych dostarczającym swe produkty zarówno na rynek polski jaki i rynki europejskie. Produkty firmy są dziś dostępne na blisko 70 rynkach i czterech kontynentach nie licząc Europy.Firma pochodzi z Zielonej Góry a jej założycielem i zarządzającym jest Ryszard Wtorkowski. W 2007 roku spółka zadebiutowała na rynku NewConnect pozyskując z emisji akcji 20,6 mln złotych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: famur kurs | jak kupić ethereum | kurs dolara prognozy 2021 | forum spółek giełdowych | kghm akcje rekomendacje | kurs eur/usd | orlen gpw |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

invest

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here