Naga MarketsLUG S.A. [LUG], Famur [FMF] – Gorące spółki dniaProducent systemów oświetleniowych, notowany na NewConnect LUG, poinformował podczas ostatniej sesji przed Świętami o zawarciu kontraktu z miastem Warszawa. Spółka wymienia 38,5 tysiąca opraw ulicznych. Wartość kontraktu sięga 32,08 mln zł brutto. Oprawy będą wyposażone w systemu zdalnej kontroli funkcjonowania oraz inwentaryzacji infrastruktury oświetlenia ulicznego. Warto dodać, że spółka już wcześniej wygrała ten przetarg, natomiast cały czas trwało postępowanie odwoławcze firmy Signify.

    • LUG z dużym zamówieniem ze stołecznego ratusza
    • Kontrakt warty ponad 32 mln zł
    • Famur wchodzi w OZE

Wybór spółki LUG jest zatem ostateczny, a ściślej mówiąc oferty firmy LUG Light Factory wchodzącej w skład Grupy LUG. Kontrakt zapewnia zamawiającemu tzw. „prawo opcji” co oznacza, że bez dodatkowego przetargu będzie mógł zwiększyć liczbę opraw LED na wartość odpowiadającą dodatkowym 5 mln zł brutto.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pod kluczowym oporem

Możliwe zatem, że LUG zarobi jeszcze więcej na tej inwestycji. Z kolei Warszawa odnotuje trzykrotne zmniejszenie się kosztów energii, co przyniesie 16 mln zł oszczędności rocznie. Na wykresie spółki LUG cena cały czas oscyluje przy strefie okolic 7,30 zł, co daje pewne szanse na wybicie w przyszłym roku.

lug


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Famur powyżej 2 zł

Kolejne pozytywne informacje płyną od producenta maszyn górniczych, spółki Famur. Wcześniej firma informowała o zagranicznych zamówieniach, co jest właściwym krokiem z uwagi na wygaszanie górnictwa w Polsce. Przed Świętami spółka podała, że podpisała list intencyjny z firmą TDJ, w którym strony zadeklarowały wolę podjęcia współpracy w celu utworzenia i realizacji wspólnego przedsięwzięcia w obszarze energetyki i energii odnawialnej. Zgodnie z postanowieniami listu, strony deklarują wykorzystać swoje zasoby, dostępne zaplecze i know-how (w tym efekty przeprowadzonych dotychczas analiz obejmujących tematykę projektu), w celu przeprowadzenia wspólnych działań zmierzających do realizacji projektu.

famur

Współpraca ma w efekcie pozwolić na zbudowanie podmiotu, który będzie mógł osiągnąć pozycję czołowego gracza w obszarze energetyki i energii odnawialnej. W komunikatach nie podano więcej szczegółów projektu, choć już sama deklaracja wejścia w obszar OZE na pewno podoba się inwestorom. Dywersyfikacja źródeł przychodów, w kontekście sytuacji górnictwa w całej UE, jest jak najbardziej właściwym krokiem. Od końca października spółka zyskuje już 75%. Teraz najbliższym celem popytu powinny być okolice oporu przy 2,60 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here