Naga MarketsLufthansa czeka na pomoc rząd wstrzymaną przez rozmowy z UEJedna z największych europejskich linii lotniczych Lufthansa czeka na pomoc ze strony niemieckiego rządu wartą 9 mld euro. Jednak według osób zaznajomionych z tematem, ratunek dla Lufthansy opóźnia się przez dyskusje mające na celu zapewnienie szybkiej akceptacji planu ratunkowego przez Unię Europejską po jego sfinalizowaniu. Notowania LHA od ponad miesiąca poruszają się w konsolidacji.

  • Pomoc niemieckiego rządu dla Lufthansy warta jest 9 mld euro
  • Plan ratunkowy wstrzymują rozmowy rządu, Lufthansy i KE
  • Kurs niemieckiego przewoźnika na giełdzie stracił w tym roku 51 proc.

Lufthansa na łasce niemieckiego rządu

Zarząd Lufthansy musiał musiał pójść na ustępstwa niemieckiego rządu, by mógł skorzystać z pomocy publicznej. Z uzgodnień jakie podał w ubiegłym tygodniu “Der Spiegel” wynika, że państwo będzie miało 20 proc udziałów plus 5 proc. w akcjach zamiennych oraz jeden głos.

Dzięki powyższemu, niemiecki rząd zapewnił sobie tzw. „milczącą większość”, mogąc np. zablokować transakcje, gdyby jakiś podmiot próbował wrogiego przejęcia przewoźnika. Dodatkowo, dwa miejsca w radzie nadzorczej Lufthansy mają być obsadzone w porozumieniu z rządem federalnym.

Oferta niemieckiego rządu dla linii lotniczej miała zostać przedstawiona już w miniony właśnie weekend. Jednakże została wstrzymana z uwagi na rozmowy toczące się między Niemcami, Lufthansą i Komisją Europejską. Do rozwiązania pozostaje jeszcze strategia wyjścia, która według niemieckiego ministra gospodarki Petera Altmaiera musi być częścią planu.

Akcje Lufthansa w konsolidacji

Notowania Lufthansy spadły w tym roku o ponad połowę, dokładnie o 51 proc. i znajdują się na poziomach z 2012 roku. Od ponad miesiąca kurs LHA pozostaje w konsolidacji której górne ograniczenie znajdziemy przy 8,50 a dolne w okolicach 7,10.

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS
Wykres dzienny notowań spółki Lufthansa

W ubiegłym tygodniu skutecznie przetestowany został opór wspomnianego wyżej zakresu. Daje to szansę na ruch spadkowy ponownie w kierunku 7,10. Alternatywnie, po skutecznym wybiciu w górę pierwszy ważny cel stanowić będzie strefa w okolicach 9,50.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here