Naga MarketsLufthansa czeka na pomoc rząd wstrzymaną przez rozmowy z UEJedna z największych europejskich linii lotniczych Lufthansa czeka na pomoc ze strony niemieckiego rządu wartą 9 mld euro. Jednak według osób zaznajomionych z tematem, ratunek dla Lufthansy opóźnia się przez dyskusje mające na celu zapewnienie szybkiej akceptacji planu ratunkowego przez Unię Europejską po jego sfinalizowaniu. Notowania LHA od ponad miesiąca poruszają się w konsolidacji.

  • Pomoc niemieckiego rządu dla Lufthansy warta jest 9 mld euro
  • Plan ratunkowy wstrzymują rozmowy rządu, Lufthansy i KE
  • Kurs niemieckiego przewoźnika na giełdzie stracił w tym roku 51 proc.

Lufthansa na łasce niemieckiego rządu

Zarząd Lufthansy musiał musiał pójść na ustępstwa niemieckiego rządu, by mógł skorzystać z pomocy publicznej. Z uzgodnień jakie podał w ubiegłym tygodniu “Der Spiegel” wynika, że państwo będzie miało 20 proc udziałów plus 5 proc. w akcjach zamiennych oraz jeden głos.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzięki powyższemu, niemiecki rząd zapewnił sobie tzw. „milczącą większość”, mogąc np. zablokować transakcje, gdyby jakiś podmiot próbował wrogiego przejęcia przewoźnika. Dodatkowo, dwa miejsca w radzie nadzorczej Lufthansy mają być obsadzone w porozumieniu z rządem federalnym.

Oferta niemieckiego rządu dla linii lotniczej miała zostać przedstawiona już w miniony właśnie weekend. Jednakże została wstrzymana z uwagi na rozmowy toczące się między Niemcami, Lufthansą i Komisją Europejską. Do rozwiązania pozostaje jeszcze strategia wyjścia, która według niemieckiego ministra gospodarki Petera Altmaiera musi być częścią planu.

Akcje Lufthansa w konsolidacji

Notowania Lufthansy spadły w tym roku o ponad połowę, dokładnie o 51 proc. i znajdują się na poziomach z 2012 roku. Od ponad miesiąca kurs LHA pozostaje w konsolidacji której górne ograniczenie znajdziemy przy 8,50 a dolne w okolicach 7,10.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Wykres dzienny notowań spółki Lufthansa

W ubiegłym tygodniu skutecznie przetestowany został opór wspomnianego wyżej zakresu. Daje to szansę na ruch spadkowy ponownie w kierunku 7,10. Alternatywnie, po skutecznym wybiciu w górę pierwszy ważny cel stanowić będzie strefa w okolicach 9,50.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here