Naga MarketsŹródło: flick.com | Autor: Gage Skidmore
Jeszcze rok temu o Bitcoinie, a także innych kryptowalutach mówiło się niewiele. Pozostawały one głównie na językach “geeków” oraz krypto-entuzjastów. Dziś natomiast sytuacja wygląda zgoła odmiennie. Codziennie słyszymy o nowych pomysłach rządów, bankierów i polityków, którzy albo zachwalają kryptowaluty, albo widzą w nich jedynie samo zło. Ostatnio w ich temacie wypowiedział się Ron Paul, były teksański kongresmen z partii republikańskiej.

Ron Paul dla CNN mówił o Bitcoinie jako alternatywnej walucie, pod warunkiem oczywiście, że wszystkie kontrowersyjne kwestie z nią związane będą legalne. Jak twierdzi, gdy był jeszcze w Kongresie, przedstawił rozwiązania legislacyjne pozwalające konkurować Bitcoinowi z tradycyjnymi walutami, a to wszystko dlatego, że nienawidzi obecnego systemu.

Paul odkrył wady aktualnie działającego systemu i jest wobec niego bardzo krytyczny, co łatwo dostrzec czytając jego wypowiedzi:

Brzydzę się systemem, który mamy. W Rezerwie Federalnej urzędnicy to fałszerze.
To duży błąd i duży problem. Zatem ludzie powinni mieć prawo wyboru. Mieli je pierwotnie, gdy pojawiły się pieniądze. Następnie wybierali złoto i srebro. A rząd przejął i nadużył opierający się na tym standard i zmonopolizował go. Zniszczył go w tym kraju.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kongresmen zdecydowanie staje po stronie legalizacji kryptowalut. Jest jednak jeden warunek, nie mogą one być wykorzystywane do nieuczciwych celów. Co do ‘namacalności’ kryptowalut, odnosi się on do klasycznych pieniędzy, które wraz z końcem standardu złota w roku 1971, kiedy to były one bezpośrednią powiązane z jego wartością, również przestały być namacalne.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLitecoin ponownie testuje kluczowe wsparcie 160 dolarów
Następny artykułZarabiamy jak nigdy: rekordowe płace w Polsce
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here