Naga MarketsChiński rynekW poniedziałek rano Ludowy Bank Chin (PBoC) podał w nocie, iż zdecydował się on pozostawić bez zmian kluczowe stopy procentowe na czerwcowym fixingu już 14. miesiąc z rzędu. Ludowy Bank Chin zapowiedział jednak wcześniej, że nie będzie znacząco zacieśniał polityki monetarnej. Kurs dolara amerykańskiego wobec chińskiego juana rośnie po ogłoszeniu decyzji do poziomu 6,4657 CNY.

Ludowy Bank Chin podtrzymuje stopy procentowe zgodnie z rokowaniami

Już na początku tygodnia banki centralne dostarczają nam kluczowych informacji. W poniedziałek z rana Ludowy Bank Chin (PBoC) ujawnił, że zdecydował się pozostawić bez zmian kluczowe stopy procentowe na czerwcowym fixingu 14. miesiąc z rzędu.Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami analityków, bank centralny w Pekinie utrzymał jednoroczną stopę procentową na poziomie 3,85%, a pięcioletnią na poziomie 4,65%. PBoC obniżył swoje benchmarkowe stopy kredytowe w 2020 roku, starając się złagodzić negatywny wpływ wybuchu epidemii koronawirusa.

WYKRES Kurs dolara USDCNY H4 21.06.2021
Kurs dolara USDCNY H4 21.06.2021

Bank zapowiadał jednak taką możliwości i brak obecnie reakcji na dalsze zmiany. W związku z tym również rynek zareagował pozytywnie podchodząc do zakresu 6,4657 CNY na parze dolara amerykańskiego wobec juana chińskiego. Rynek w ostatnim czasie się osłabił, spadając do poziomów z maja 2018 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here