Naga MarketsKandydat na prezydenta Lublina komitetu “Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”, poseł Jakub Kulesza, zaproponował koncepcję inteligentnego miasta napędzanego nowoczesnymi technologiami. Jednym z jego postulatów jest emisja lokalnej kryptowaluty.


Polityk przedstawił wczoraj na konferencji prasowej koncepcję “Lublin Smart City 3.0”.

Wzorów należy szukać za granicą?

– Możemy powtórzyć sukces portugalskiego Porto, które we współpracy z miejscowym uniwersytetem stworzyło ekosystem dający firmom technologicznym olbrzymie pole rozwoju dla zwiększania wygody mieszkańców. Porto umieściło wiele najróżniejszych czujników, które zbierają i udostępniają za darmo dane. Na bazie tych danych powstają tworzone przez przedsiębiorców aplikacje — powiedział Kulesza.

Polityk chce ściągać do Lublina tzw. „klasę kreatywną”

– Młodzi ludzie, zwłaszcza w krajach zachodnich, wybierają do życia te miasta, które idą z duchem czasu i wdrażają nowe technologie ułatwiające im życie. Jeśli chcemy ściągać do naszego miasta młodych i kreatywnych ludzi musimy iść z duchem czasu – mówił poseł i obecny kandydat na prezydenta miasta.

Kulesza chce też przekazywać mieszkańcom tzw. otwarte dane dot. wolnych miejsc parkingowych, smogu oraz lokalizacji jeżdżących autobusów. Wszystkie informacje podawałaby specjalna aplikacja. Oprogramowanie miałyby stworzyć lubelskie uczelnie.

KryptoLublin

To nie koniec. Polityk chce także skorzystać z zalet technologii Blockchain i popularności kryptowalut.

-Proponujemy także otworzyć się na kryptowaluty. Chcemy, aby opłaty można było dokonywać za pomocą wirtualnej waluty. Takie rozwiązanie nie będzie generowało dodatkowych kosztów, a może zaowocować powstaniem firm, które ogrzewają budynki za pomocą koparek kryptowalut – argumentuje Kulesza.

Kolejnym jego pomysłem jest oparcie Budżetu Obywatelskiego na blockchainie.

— Bardziej ekonomiczną alternatywą dla przeprowadzania głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego czy referendów lokalnych jest technologia Blockchain. Korzystając z niej jesteśmy pewni uczciwości wyborów — przekonuje do swoich wizji poseł.

Inteligentny Toruń, Smart Bielsko-Biała i Dubaj w Warszawie

Proponowanie idei smart city w ostatniej kampanii samorządowej jest pewnym nowym trendem. Wcześniej idee wdrożenia pomysłów rodem z Dubaju (m.in. smart city i Blockchain) proponował kandydat na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki.

Kandydat na prezydenta Torunia, Sławomir Mentzen, chce wdrożyć blockchain i kryptowaluty w samorządzie Torunia.

Idee smart city są też bliskie stowarzyszeniu NiezależniBB z Bielska-Białej, które na konwencji programowej także zaproponowało wdrożenie tego typu pomysłów w ich mieście.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here