Naga MarketsNotowania kryptowalutChociaż cena kryptowaluty sieci Ethereum nie napawa inwestorów kryptowalutowych optymizme, to wszystkie pozostałe aspekty największego protokołu inteligentnych kontraktów na świecie wzrastają i to w bardzo szybkim tempie. Zdaniem współtwórcy projektu i założyciela ConsenSys, Josepha Lubina, blockchain „jest czymś więcej niż rynkiem, jest ruchem”.


Wiele dzieje się dookoła Ethereum

Zatrudniający w biurze w Nowym Jorku ponad tysiąc deweloperów właściciel ConsenSys jest przekonany, że kapitalizacja rynkowa nie odzwierciedla tego co obecnie dzieje się wokół Ethereum: „Wzrasta liczba zdecentralizowanych sieci, dziennie pojawia się 10 miliardów zapytań API obsługiwanych przez Infurę, Truffle pobierany jest 1 milion dziennie, podobnie jak MetaMask. Jednocześnie działa 12 tysięcy węzłów Ethereum, 48 milionów unikatowych adresów”.

Główne trzy projekty Ethereum – Truffle, Infura oraz MetaMask (często określane mianem TIM) są głównym szkieletem całej infrastruktury otaczającej cyfrowe aktywo. Truffle to framework pozwalający deweloper blockchain tworzyć zdecentralizowane produkty. Infura obsługuje infrastrukturę węzłów i przetwarza zapytania popularnych aplikacji. Z kolei MetaMask jest najczęściej wykorzystywany przez portfele ERC20 oraz Ethereum.

Chociaż zdaniem Lubina wokół Ethereum dzieje się bardzo dużo, to sam Etherem w listopadzie i na początku grudnia porusza się tuż nad wartością 100 dolarów za jedną e-monetę, co jest najniższym poziomem od kilkunastu miesięcy. Cena kolejny tydzień konsoliduje w wąskim przedziale i nie wiele wskazuje, że wróci chociażby do ruchu bocznego sprzed dwóch miesięcy, a tym bardziej do rekordowych maksimów powyżej 1000 dolarów:

Wykres Ethereum
Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

„Nie chodzi o cenę”

Zdaniem Lubina „W Ethereum nie chodzi o cenę, adopcja silnei rośnie. Wierzę w technologię blockchain z powodu ludzi, którzy ją tworzą. Deweloperzy, inżynierowie oraz technicy. Eksperci od kontraktów, którzy audytują i zabezpieczają kod źródłowy. Designerzy, którym zależy na user experience oraz sprzedawcy pokazujący historię Web3 całemu światu”.

Współzałożyciel Ethereum wspiera tezę, że spadek cen ETH spowodowany jest licznymi projektami ICO opartymi na ERC20, które wymieniają pozyskane w fazie finansowanie kryptowaluty na dolary. Najnowsze raporty pokazują jednak, że ICO nie przyczyniły się do sprzedaży nadmiernej ilości Etherów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here