Naga MarketsGłówną osią działalności Grupy jest wytwarzanie, przetwórstwo i sprzedaż tkanin i dzianin oferowanych klientom publicznym oraz biznesowym.

lubawa

Spółka zaskoczyła mocnym otwarciem piątkowej sesji przy udziale bardzo wysokich obrotów. Powodem około 3% zwyżki okazała się być informacja o wygranym przetargu na dostawę kamizelek kuloodpornych dla Komendy Głównej Policji. Maksymalna wartość zamówienia to 37 mln zł netto. Spółka poinformowała także o rozpoczęciu realizacji pierwszego zamówienia częściowego kamizelek kuloodpornych kamuflowanych na kwotę 2,3 mln zł netto, co oznacza faktyczną aktywację udzielonego zamówienia. Na wykresie mamy wyjście ponad poziom poprzedniego wierzchołka. Możliwe, że rozpoczyna się większa korekta wzrostowa, w szerszym spojrzeniu notowania nadal wyglądają słabo.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – ING, CCC, Energa

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych.

braster
źródło xStation 5

W ostatnim czasie Braster nieźle sobie radził, notując silne odbicia np. po informacji o wejściu na rynek indyjski. W piątek akcje spółki drożały o niemal 6% przy niezłych obrotach. Powodem okazała się być informacja o tym, że projekt spółki o wartości 8,54 mln zł został wybrany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do dofinansowania kwotą 5,38 mln zł. Przedmiotem projektu jest opracowanie w toku badań przemysłowych i prac rozwojowych, a następnie wdrożenie na rynku docelowym innowacyjnego systemu komputerowej detekcji zmian patologicznych piersi i wspomagania diagnostyki onkologicznej wykonywanej przez lekarzy w placówkach opieki zdrowotnej i gabinetach lekarskich, bazującego na wykorzystaniu technik głębokiego uczenia maszynowego w przetwarzaniu obrazów uzyskanych metodą termografii kontaktowej zastosowanej we wczesnym wykrywaniu raka piersi. Spoglądając na wykres, wydaje się, że popyt powinien próbować przełamać niedawno wyznaczony szczyt. Jeżeli to by się udało, kolejnym celem będzie opór w rejonie 3,50 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here