Konrad Książak w nowym nagraniu programu “Analiza fundamentalna spółek z GPW” przyjrzał się spółce Lubawa SA, która na GPW zaliczyła całkiem dobry rok. Analityk postawił kilka pytań: czy 2023 też będzie równie dobry? Czy są to wzrosty wyłącznie spekulacyjnie, czy jednak sytuacja Lubawy na tyle się zmieniła, że kolejne lata też będą udane?
- W programie także o spółce Bogdanka
- Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl
Lubawa SA – analiza fundamentalna Konrada Książaka w Comparic.tv
W najnowszej edycji “Analizy fundamentalnej spółek z GPW”, ekspert rynku akcyjnego, Konrad Książak przyjrzał się profilowi spółki Lubawa S.A. notowanej na GPW w Warszawie.
Lubawa zajmuje się wytwarzaniem i sprzedażą produktów tekstylnych wykorzystywane w branżach: reklamowej, motoryzacyjnej, medycznej i przede wszystkim: militarnej. W ofercie Lubawy znajdują się: parasole i produkty reklamowe, przedsionki do przyczep kempingowych, tkaniny techniczne i dekoracyjne, namioty oraz specjalistyczne produkty i wyposażenie dla służb mundurowych, jak np. kamizelki kuloodporne i inne produkty kaletnicze.
Z uwagi na zaangażowanie Lubawy w dostarczanie produktów dla wojska, kurs akcji spółki wystrzelił po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Później, akcje zaliczyły korektę, ale notowania nadal utrzymują się powyżej poziomów ze stycznia 2022 roku.
– Bardzo często jest tak, że spółki mające jakiekolwiek powiązanie z wojskowością w momencie wybuchu konfliktu wystrzeliwują, ale jednak inwestorzy często prędko idą po rozum do głowy oceniając, że spółka na tym jednak tak bardzo nie zyska. – zauważył Konrad Książak.
Spółka zwiększyła przychody w 2021 roku wobec wcześniejszego roku. Za zwyżkę przychodów odpowiada przede wszystkim wzrost w sektorze reklamowym w portfelu działalności spółki.
– Jeżeli chodzi o wyniki finansowe Lubawy, to w ostatnich latach nie ma się do czego przyczepić. Wynik netto bardzo mocno poszedł do góry. – dodał Konrad Książak. – Wiele osób sądziło, że pandemia bardzo mocno pomogła spółce, ciężko jednak powiedzieć czy faktycznie tak było.
Co istotne, zdaniem przedstawicieli spółki wybuch wojny nie miał istotnego wpływu na działalność spółki. Z jednej strony, ograniczona została możliwość sprzedaży do wschodnich sąsiadów jak Ukraina czy Białoruś, a wzrost cen energii wpłynął na zwiększenie kosztów produkcyjnych. Z drugiej strony, wzrosło zainteresowanie niektórymi produktami grupy. Trudno zatem jednoznacznie ocenić wpływ konfliktu na Ukrainie na sytuację spółki.
Więcej na temat spółki Lubawa, jej działalności, a także o wynikach finansowych, planach rozwoju i najnowszych komunikatach, w nagraniu Konrada Książaka na kanale Comparic24.tv.
Analiza fundamentalna spółki Lubawa – Konrad Książak w Comparic.tv