whitebit

Lubawa - analiza fundamentalna Konrada Książaka w Comparic.tvKonrad Książak w nowym nagraniu programu “Analiza fundamentalna spółek z GPW” przyjrzał się spółce Lubawa SA, która na GPW zaliczyła całkiem dobry rok. Analityk postawił kilka pytań: czy 2023 też będzie równie dobry? Czy są to wzrosty wyłącznie spekulacyjnie, czy jednak sytuacja Lubawy na tyle się zmieniła, że kolejne lata też będą udane?

Lubawa SA – analiza fundamentalna Konrada Książaka w Comparic.tv

W najnowszej edycji “Analizy fundamentalnej spółek z GPW”, ekspert rynku akcyjnego, Konrad Książak przyjrzał się profilowi spółki Lubawa S.A. notowanej na GPW w Warszawie.Lubawa zajmuje się wytwarzaniem i sprzedażą produktów tekstylnych wykorzystywane w branżach: reklamowej, motoryzacyjnej, medycznej i przede wszystkim: militarnej. W ofercie Lubawy znajdują się: parasole i produkty reklamowe, przedsionki do przyczep kempingowych, tkaniny techniczne i dekoracyjne, namioty oraz specjalistyczne produkty i wyposażenie dla służb mundurowych, jak np. kamizelki kuloodporne i inne produkty kaletnicze.

Z uwagi na zaangażowanie Lubawy w dostarczanie produktów dla wojska, kurs akcji spółki wystrzelił po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Później, akcje zaliczyły korektę, ale notowania nadal utrzymują się powyżej poziomów ze stycznia 2022 roku.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Kurs akcji Lubawa SA. Źródło: tradingview.com

 

– Bardzo często jest tak, że spółki mające jakiekolwiek powiązanie z wojskowością w momencie wybuchu konfliktu wystrzeliwują, ale jednak inwestorzy często prędko idą po rozum do głowy oceniając, że spółka na tym jednak tak bardzo nie zyska. – zauważył Konrad Książak.

Spółka zwiększyła przychody w 2021 roku wobec wcześniejszego roku. Za zwyżkę przychodów odpowiada przede wszystkim wzrost w sektorze reklamowym w portfelu działalności spółki.

– Jeżeli chodzi o wyniki finansowe Lubawy, to w ostatnich latach nie ma się do czego przyczepić. Wynik netto bardzo mocno poszedł do góry. – dodał Konrad Książak. – Wiele osób sądziło, że pandemia bardzo mocno pomogła spółce, ciężko jednak powiedzieć czy faktycznie tak było.

Co istotne, zdaniem przedstawicieli spółki wybuch wojny nie miał istotnego wpływu na działalność spółki. Z jednej strony, ograniczona została możliwość sprzedaży do wschodnich sąsiadów jak Ukraina czy Białoruś, a wzrost cen energii wpłynął na zwiększenie kosztów produkcyjnych. Z drugiej strony, wzrosło zainteresowanie niektórymi produktami grupy. Trudno zatem jednoznacznie ocenić wpływ konfliktu na Ukrainie na sytuację spółki.

Więcej na temat spółki Lubawa, jej działalności, a także o wynikach finansowych, planach rozwoju i najnowszych komunikatach, w nagraniu Konrada Książaka na kanale Comparic24.tv.

Analiza fundamentalna spółki Lubawa – Konrad Książak w Comparic.tvZapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.