Naga MarketsFuzja kosztuje - widać to w najnowszych raportach finansowych LSE| źródło: www.wsj.com
Fuzja kosztuje – widać to w najnowszych raportach finansowych LSE| źródło: www.wsj.com

Dziś rano London Stock Exchange opublikowała własne wyniki finansowe za pierwsze sześć miesięcy tego roku. Te nie są zbyt optymistyczne, choć jak przyznaje spółka prace nad fuzją z Deutsche Boerse postępują.


Zysk netto odnotowany za okres ostatniego półrocza spadł do poziomu 95,4 mln funtów, podczas gdy jeszcze rok wcześniej w identycznym okresie spółka zarobiła na czysto ponad 115,5 mln funtów.

Jak oceniają eksperci czynników jest kilka – najbardziej oczywistym pozostaje Brexit. Odnotowano co prawda niewielki spadek obrotów na londyńskim parkiecie, jednak nie tłumaczy on skali spadku zysku z jakim obecnie mamy do czynienia.

To może Cię zainteresować: Fuzja gigantów wiąże się z masowymi zwolnieniami

Głównym winowajcą odpowiedzialnym za mniejsze zyski LSE jest trwający obecnie proces łączenia się londyńskiego parkietu z giełdą z Frankfurtu. Grupa pozostaje dobrze zdywersyfikowana zarówno pod względem finansowym jak i geograficznym – przyznał CEO LSE, Xavier Rolet – działamy nie tylko w Wielkiej Brytanii i kontynentalnej Europie, ale również w Stanach i krajach Azji. Za spadek dynamiki zysków odpowiedzialne są koszty ponoszone przez London Stock Exchange w związku z pracami przygotowującymi nas do długo wyczekiwanej fuzji z Deutsche Boerse – komentował dziś wyniki kierowanej przez siebie spółki Rolet.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here