Naga MarketsLPP zyskuje mocno ponad 9%. WIG20 odbija poprzedni tydzień Jeszcze, gdy w ubiegły piątek WIG20 testował poziom 1500 punktów, nic nie wskazywało na możliwość tak znaczącej zmiany w rynkowym sentymencie. Po tym jak w zeszłym tygodniu WIG20 stracił 7,86%, w obecnym rośnie już 10,19%, co oznacza iż dla indeksu blue-chipów jest to jeden z najlepszych tygodni w historii. Powyższe ma miejsce w otoczeniu niepewności wynikającej z dalszej niewiadomej względem fotela prezydenta Stanów Zjednoczonych i prawdopodobną materializacją scenariusza podziału władzy pomiędzy Demokratów i Republikanów.

Coraz więcej Państw z narodowym lockdownem

Ponadto w wyniku dynamicznych wzrostów zachorowań na Covid-19 coraz większa liczba krajów wprowadza różne wersje narodowych lockdownów, co będzie miało przełożenie na gospodarki i znacząco obniży prognozy stawiane przez ekonomistów na początku 3Q’20. W szczególności znaczących rewizji należy spodziewać się w stosunku do polskiej gospodarki, choć obserwujemy po aktualnym zachowaniu konsumentów, iż nawet potencjalnie pełen lockdown nie powinien być dla gospodarki tak dotkliwy jak ten wiosenny. Obecnie w dużej mierze przyzwyczailiśmy się do życia z wirusem, a znaczna część spółek przygotowała się do działalności w takim otoczeniu.

Te artykuły również Cię zainteresują

Wśród sektorów na GPW w dniu wczorajszym należy wyróżnić w szczególności indeks WIGOdzież (+8,58%), w którym mocno zyskiwało LPP (+9,84%) oraz CCC (+5,48%), gdzie inwestorzy doceniają sposób przygotowania spółek do działalności w otoczeniu lockdownu. Znacząco pozytywnie do wyników całego rynku przyczynił się także sektor bankowy (WIGBanki +3,03%), na co wpływ miała publikacja wyników za 3Q’20 ING oraz Pekao. Napływające raporty wskazują, że ostatni kwartał prawdopodobnie wyznaczył minimum na wyniku odsetkowym, co przy znaczącej redukcji kosztów przez banki sprawia iż perspektywy dla kursu akcji wielu podmiotów z sektora przy obecnych wycenach stają się bardziej optymistyczne.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Dziś nadal najważniejszą kwestią wpływającą na kształtowanie się przebiegu notowań na rynkach finansowych będą kolejne informacje odnośnie wyników wyborów Prezydenckich w USA. Na chwilę nadal pozostają wciąż nierozstrzygnięte (264 głosów elektorskich dla Bidena, przy 214 dla Trumpa). Ponadto jak w każdy pierwszy piątek miesiąca inwestorzy otrzymają raport z amerykańskiego rynku pracy, co powinno zapewnić w dniu dzisiejszym widoczną zmienność.

W godzinach porannych obserwujemy słabość kontraktów terminowych na S&P 500 (- 0,57%) jak i DAX (-0,65%), co pozwala oczekiwać minimalnie negatywnego otwarcia w Warszawie, korygującego ostatni optymizm. Wśród spółek zwracamy uwagę w dniu dzisiejszym na OncoArendi, które podpisało największą w historii polskiej biotechnologii umowę partneringową w sprawie swojego najbardziej zaawansowanego cząsteczki OATD01.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here