Naga Markets



LPP zmierza w kierunku oporu (8000 zł) po publikacji niezłych wyników finansowychCzas pandemii koronawirusa odbił się negatywnie na wynikach finansowych odzieżowego giganta: LPP. Spółka zakomunikowała ostatnio spadek przychodów ze sprzedaży, wzrósł natomiast zysk netto. Giełdowe walory spółki są w dalszym ciągu wyceniane zdecydowanie niżej, niż jeszcze w styczniu czy lutym 2020, kiedy za 1 akcję spółki w giełdowym obrocie płacono nawet blisko 9000 zł.

  • LPP notuje spadek przychodów i wzrost zysku netto w III kwartale roku obrotowego 2020/2021.
  • Spółka uważa, że na wynikach finansowych negatywnie odbił się wpływ pandemii koronawirusa.
  • We wtorek, akcje spółki zyskują nieco ponad 1%, a kurs zmierza w kierunku 7500 zł.

LPP notuje spadek przychodów z powodu pandemii

Zgodnie z opublikowanymi wynikami LPP, zysk operacyjny wyniósł 301,18 mln zł wobec 335,3 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 562,98 mln zł wobec 581,25 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 445,72 mln zł w III kwartał roku obrotowego 2020/2021 wobec 2 332,04 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują




Zobacz również: Vision Edge Entertainment podpisało umowę z DeSand Game Studios

W raporcie czytamy:

“Mimo, że pandemia COVID-19 wybuchła w I kwartale finansowego roku, jej skutki wpłynęły również na wyniki grupy w III kwartale. Wpływ pandemii widoczny był w uzyskanych przychodach ze sprzedaży grupy. W miesiącu październiku nastąpiło pogorszenie sytuacji epidemiologicznej w krajach funkcjonowania Grupy, a dodatkowo w kilku krajach został wprowadzony ponownie lockdown. Taka sytuacja spowodowała spadek odwiedzalności sklepów stacjonarnych przez klientów, a w efekcie mniejsze r/r przychody z tego kanału, który stanowi jeszcze nadal większość przychodów grupy”.

Więcej informacji o wynikach spółki za III kwartał roku obrotowego 2020/2021 znajdziesz klikając w ten link.

LPP zmierza w kierunku 8000 zł

W ostatnich tygodniach obserwujemy bardzo dynamiczne wzrosty na walorach LPP. Warto powiedzieć w tym miejscu, że w porównaniu z kursem z początku listopada, obserwujemy już mniej więcej 50-cio procentowy wzrost. Obecnie obserwujemy kolejne podejście do lokalnego oporu w okolicach 7500 zł, jednak wyznacznikiem będzie poziom nieco wyższy: 8000 zł, czyli lokalny szczyt, odnotowany na początku czerwca podczas odrabiania strat z marcowego tąpnięcia.

Zobacz również: Bitcoin (BTC) będzie tracił przez spowolnienie wpływów do największego funduszu kryptowalutowego

Jest jednak wiele niewiadomych, 3-tygodniowe zamknięcie galerii handlowych, które ma mieć miejsce już 28 grudnia, może znacząco wpłynąć na wyniki finansowe spółki przede wszystkim za 1 kwartał 2021 co może również odbić się negatywnie na giełdowym kursie akcji spółki odzieżowej.

Notowania LPP od początku 2020 roku. Źródło: tradingview.com

Po 2 godzinach wtorkowej sesji, walory LPP drożeją o nieco ponad 1%, a kurs oscyluje w okolicach 7500 zł. Obroty na walorach spółki nieznacznie przekraczają 3 mln zł.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Dobra końcówka roku dla tej spółki. Oby zwiastun powrotu do normalności. Liczę, że już nie będą zamykać centrów handlowych to LPP będzie mogło wracać do swoich bardzo dobrych wyników sprzed pandemii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here