Naga MarketsLPP zawraca na południe. Szykuje się kolejny test wsparcia przy 6000 złKurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,10%. Akcje taniały o 270 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6280 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,66% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni i ostatecznie zamknęła się na poziomie 6310 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 105%.

Finax
  • LPP uruchomiło nowy magazyn na Słowacji
  • Na wykresie mamy powrót do spadków
  • Cena blisko 6000 zł

Wracamy na 6000 zł?

Spoglądając na wykres z dzienną salą czasową, widać że dwie ostatnie sesje przynoszą wyraźny zwrot na południe. Wydaje się, że ogólniej, cały ruch wzrostowy wiąże się z nadziejami na powrót do dobrej koniunktury, aczkolwiek w pewnej części zostało to już zdyskontowane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie dla całej branży odzieżowej zaczyna brakować impulsów do dalszych wzrostów, jakimi byłby np. lepsze dane sprzedażowe. Wydaje się, że rynek musi na nie zaczekać. Być może pewnym impulsem dla szerokiego rynku byłby europejski fundusz odbudowy, a decyzje w jego sprawie mogą zapaść niebawem. Na razie wydaje się, że cena może wracać na wsparcie przy 6000 zł.

lpp 15.07.2020
Notowania LPP 15.07.2020

Nowy magazyn na Słowacji

LPP uruchomiło na Słowacji magazyn typu Fulfillment Center do obsługi sprzedaży internetowej na rynkach Europy Środkowej. Obiekt podzielony został na dwie części, pierwsza o powierzchni 17 tys. m2 w większości przeznaczona jest na operacje manualne. Druga (15 tys. m2) dedykowana jest pod rozwiązania automatyczne oraz operacje cross-dockowe towaru przeznaczonego do sieci salonów.

Łączna powierzchnia składowa na ten cel obejmuje 2 040 miejsc paletowych. Dotychczasowa maksymalna liczba produktów, które weszły i wyszły z magazynu jednego dnia sięgnęła 152 000 sztuk, podano także. Inwestycja daje możliwość zaoferowania wszystkim klientom marek LPP z regionu Europy Środkowej dostawy następnego dnia roboczego, a w niektórych lokalizacjach nawet dostawy tego samego dnia.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Wierzę, że niedługo LPP wyjdzie z globalnego kryzysu, widać, że zarząd spółki wie co robić i się nie załamują, tylko odpowiednio reagują na zmiany na rynku.

  2. Znowu promocje na akcje, a wyniki sprzedażowe prędzej czy później się polepsza i tak tanio już nie będzie.

  3. Do takich spółek trzeba cierpliwości, wiadomo, że w wróci na wcześniejszy poziom sprzed pandemii, spółka dobrze się rozwijała i ma duże możliwości. Ten rok źle nie będzie wyglądał, oby w przyszłym już sprzedaż wróciła do wyników z zeszłych lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here