Naga MarketsLPP zatrzymane po 22% odbiciuKurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,34%. Akcje taniały o 190 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 13770 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,18% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle poprzednich dni i ostatecznie zamknęła się na poziomie 14030 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 120%.

Lokalny opór

Notowania największej polskiej spółki odzieżowej mają za sobą dynamiczne podbicie kursu o ponad 20% w ciągu zaledwie kilku ostatnich sesji. Obecnie zwyżka zaczyna jednak słabnąć, co jednak nie powinno zaskakiwać. 6 października doszło do mocnego załamania notowań i poziom ten stanowi czytelny opór. Niedawno spółka otrzymała rekomendację sporo powyżej ostatnich szczytów i cały czas skutecznie odbudowuje sprzedaż po pandemii. Wydaje się zatem, że nadal są szanse na kontynuacje trendu wzrostowego.lpp 21.10.2021
Notowania LPP 21.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowy magazyn w 2022 roku

LPP zakłada, że nowy Fulfillment Center w Pruszczu Gdańskim o łącznej powierzchni 64 tys. m2 ma osiągnąć pełną funkcjonalność w kwietniu 2022 r. Nowe magazyny pozwolą na zwiększenie wydajność logistyki firmy m.in. w Polsce, krajach bałtyckich i na Ukrainie, podała spółka. Powierzchnia przeznaczona do obsługi sklepów internetowych LPP zwiększy się o ponad 30%, dodano. Podpisana umowa z Panattoni obejmuje wynajem dwóch połączonych hal magazynowych w Panattoni Park Tricity South II, który jest usytuowany w pobliżu autostrady A1, a także kluczowych dróg krajowych (S6 i S7).

Pierwsza z nich, zajmująca 12 tys. m2, funkcjonuje już od lipca br. i jest przeznaczona do obsługi zwrotów. Z kolei uruchomienie drugiej hali, dedykowanej wysyłce zamówień internetowych na powierzchni 49 tys. m2 i ponad 2 tys. m2 przestrzeni biurowej, planowane jest w kwietniu 2022 r. W tym terminie magazyn ma osiągnąć pełną funkcjonalność i rozpocząć kompletowanie wysyłek, podano w komunikacie.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here