Naga MarketsLPP zakończyło tydzień na poziomie 11 980 zł, co stanowi najwyższe zamknięcie w historiiPiątek upłynął pod znakiem spadków na głównych rynkach akcji i na tym tle indeksy WIG i WIG20, które zakończyły sesję na plusie, pokazały relatywną siłę. W pierwszej części piątkowych notowań lepiej na GPW wypadały średnie i małe spółki, a pod koniec notowań lepiej radziły sobie największe firmy.

LPP z nowym rekordem, WIG-Odzież był najlepszym indeksem na warszawskiej giełdzie w piątek

Ostatecznie WIG20 zyskał 0,41% i tym samym zakończył serię trzech sesji spadkowych z rzędu. Od początku czerwca notowania indeksu blue chipów poruszają się w dość wąskiej konsolidacji o zakresie 75 pkt. pomiędzy poziomem 2200 a 2275 pkt. W największym stopniu na wynik indeksu WIG20 wpłynęły wzrosty LPP o 6,21%, które zakończyło tydzień na poziomie 11 980 zł, co stanowi najwyższe zamknięcie w historii. Dobrze radziło sobie również CCC zyskujące 4%. Dzięki powyższym wynikom cały WIG-Odzież z wzrostem o 5,28% był najlepszym indeksem na warszawskiej giełdzie w piątek. Największym ciężarem okazał się natomiast PKN Orlen, który stracił 3,54%.Na rynkach obserwujemy obecnie pewną awersję do ryzykownych aktywów po “jastrzębim” posiedzeniu Fed w środę. Odzwierciedleniem awersji były z jednej strony dość silne spadki na rynkach akcji m.in. w Europie, z drugiej wzrost notowań aktywów mających renomę tzw. bezpiecznej przystani. Takich jak na przykład dolar amerykański. Na Starym Kontynencie niemiecki DAX 30 stracił 1,78%, brytyjski FTSE 100 1,9%, a francuski CAC40 1,46%. Tygodniowy spadek DAX30 o 1,56% sprawia, iż ubiegły tydzień był najgorszym od ostatniego tygodnia stycznia. Spadki odnotowano również w Stanach Zjednoczonych, gdzie S&P 500 stracił 1,31%, a Nasdaq 100 0,81%. Aktualnie giełdowe indeksy jednoznacznie znalazły się układzie korekcyjnym, który może być kontynuowany w kolejnych dniach.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Sesja w Azji kończy się na jednoznacznie negatywnych poziomach. Tracą wszystkie najważniejsze indeksy. Spadki na japońskim Nikkei 225 sięgają blisko 4%. Powyższe przekłada się na notowania kontraktów terminowych. Przed otwarciem rynku kasowego kontrakty na DAX30 tracą ponad 0,8%, co sugeruje spadkowe otwarcia w Europie, jako dostosowanie do piątkowych zamknięć w USA i sesji w Azji.

Połączenie znaczącego wykupienia rynku z bardziej niż oczekiwano jastrzębim komunikatem Fed tworzy idealne środowisko do korekty, pod znakiem czego prawdopodobnie będą stać rynki w bieżącym tygodniu. Z najważniejszych wydarzeń w najbliższych dniach warto zwrócić uwagę na wtorkowe wystąpienie Jerome Powella przed komisją Izby Reprezentantów na temat programów pomocowych, środową serię odczytów indeksów PMI oraz dane z polskiej gospodarki, które będą napływać przez cały tydzień.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro online | playway akcje | azoty kurs | aktualny kurs dolara australijskiego | fale elliotta | bitcoin prognozy 2020 | cd projekt kurs akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here