Naga MarketsPolskie przedsiębiorstwo odzieżowe LPP S.A. odnotowuje w drugim kwartale 2018 roku 206,1 mln zł zysku netto wobec 173,3 mln zł zysku rok wcześniej. To wzrost o blisko 19 procent. 


Jak podaje spółka w raporcie – LPP odnotowuje 206,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2018 r. wobec 173,27 mln zł zysku rok wcześniej. Natomiast zysk operacyjny spółki wyniósł 311,76 mln zł a wynik EBITDA wyniósł 397,4 mln zł wobec 281,44 mln zł rok wcześniej.

Zysk netto grupy LPP wzrósł zatem w drugim kwartale rok do roku o blisko 19 proc., a zysk operacyjny był wyższy o ponad 50 procent – głównie za sprawą marek Reserved oraz Sinsay należącej do grupy.

Jak możemy wyczytać w raporcie: “Największe nominalne wzrosty sprzedaży r/r w I półroczu 2018 roku wygenerowało Reserved. Tak dobry wynik marka uzyskała dzięki kolekcjom, które spotkały się z uznaniem klientek i klientów oraz konsekwentnemu rozwojowi powierzchni (otwarcia nowych salonów oraz powiększenia dotychczasowych). Największą dynamikę natomiast w I półroczu 2018 roku odnotowało Sinsay. Wynik ten marka uzyskała dzięki udanej kolekcji i dynamicznemu rozwojowi powierzchni (nowe salony nie tylko w kraju, ale również za granicą). Dwie marki: Reserved i Cropp w I półroczu 2018 roku wygenerowały więcej przychodów z zagranicy niż z kraju

Warto również dodać, że spółka w I półroczu 2018 roku grupa osiągnęła 309,4 mln zł przychodów ze sprzedaży internetowej tj. 121,5% więcej niż przed rokiem. Przychody te stanowią 8,5% całkowitych przychodów grupy, oraz 9,9% przychodów Polski.

Kontynuacja trzycyfrowych wzrostów sprzedaży internetowej została osiągnięta dzięki rozwojowi e -sklepów poza Polską, wydatkom na marketing (współpraca z blogerkami modowymi i influencerkami) oraz zmianom w przyzwyczajeniach klientów (w związku z zakazem handlu w niektóre niedziele klienci z Polski coraz częściej robią zakupy poprzez internet)” – komentuje spółka w raporcie.

Reakcja wykresu

Opublikowane wyniki sprawiają, że wykres rośnie na rozpoczęciu sesji o 2.3 procent do poziomu 9490 znajdującego się w bliskiej odległości od oporu z 28 oraz 29 sierpnia. Wykres od początku lipca odrobił już prawie 15 procent straty, jednak strefa 9550 wydaje się istotną strefą oporową oraz wyraźną przeszkodą dla dalszych wzrostów cen akcji spółki. Na chwilę obecną wykres odreagowuje wzrost na danych, jednak obecny układ wskazuje na możliwość ponownego re-testu strefy podażowej.

LPP – H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo ładny wzrost, co roku jest coraz lepiej, pewnie odbije się to na cenach akcji, oczywiście jeśli utrzymają pozytywny trend.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here