Naga MarketsLPP z silnym uderzeniem podaży przed zamknięciem piątkowej sesjiKurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP spadał podczas piątkowej sesji o około 3,77%. Akcje taniały o 320 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 8160 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego w piątek 1,69% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle poprzednich dni i ostatecznie zamknęła się na poziomie 8160 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 115%.

Wyprzedaż przed weekendem

Notowania odzieżowej spółki zachowywały się relatywnie mocno, nawet po ogłoszeniu kolejnego zamknięcia galerii handlowych i to w ważnym okresie przed Świętami. Wprawdzie w miniona środę doszło do załamania kursu, jednak w czwartek, a nawet przez większość piątkowej sesji trwało odrabianie strat. Niewiele zabrakło nawet do powrotu na ostatnie maksima. Poważne problemy zaczęły się na 2 godziny przed zamknięciem sesji, które kompletnie odwróciły sentyment. W takiej sytuacji trudno być optymistą i możliwe, że przecena będzie miała swoją kontynuację.

InvestCuffs

Te artykuły również Cię zainteresują
lpp 22.03.2021
Notowania LPP 22.03.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Podniesiona rekomendacja

Kilka dni temu opublikowano najnowszą rekomendację BM BDM, w której podniesiono zalecenie do kupuj, a cenę docelową do 10 440 zł. Autorzy raportu zawrócili uwagę, że w trwającym roku obrotowym spółka powinna zdecydowanie poprawić wyniki, a większość problemów z pandemią jest już za nami (tu jest jedyne ryzyko dla spółki – powrót obostrzeń), poprawa powinna mieć miejsce już od pierwszego kwartału.

“Doceniamy silny e-commerce grupy, który w ostatnich kwartałach notował wysokie dwucyfrowe dynamiki, a także bardzo bezpieczny bilans (gotówka netto). Pozytywnie odbieramy powrót do wysokiego tempa rozwoju powierzchni handlowej, która będzie widoczna w tańszych markach grupy i atrakcyjne mnożniki rynkowe (dyskonto względem głównych konkurentów dla P/E i EV/EBITDA)” – podano w raporcie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zł | kurs usd on line | kryptowaluty ranking | gpw pgnig | kurs dolara prognozy 2020 |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here