Naga MarketsLPP z relatywną siłą na tle zamkniętych galerii handlowych Kurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,10%. Akcje taniały o 360 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 8340 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,70% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle poprzednich dni i ostatecznie zamknęła się na poziomie 8410 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 115%.

Relatywna siła

Notowania odzieżowej spółki nadal wyglądają bardzo dobrze, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę kontekst zarówno szerokiego rynku, jak i fakt kolejnego lockdownu, w którym ponownie zamknięto galerie handlowe i to w dość istotnym okresie przedświątecznym. Zachowanie notowań może wskazywać na pozytywny sentyment do spółki, która dostosowała się do pandemii. Jeżeli tak jak przewidują eksperci, będzie to ostatnia fala zachorowań, to niebawem rynek powinien zdyskontować lepszą przyszłość dla LPP. Głównym celem jest obecnie wybicie ponad 9000 zł.

InvestCuffs

Te artykuły również Cię zainteresują
lpp 8.04.2021
Notowania LPP 08.04.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rozbudowa obiektu w Rumunii

LPP przystąpiła do rozbudowy magazynu fulfillment center pod Bukaresztem, podała spółka. Zakończenie prac oraz uruchomienie nowego obiektu o dodatkowej powierzchni 21 tys. m2 zaplanowane jest na III kw. 2021 r., podano także. “Trwające od ponad miesiąca prace związane z rozbudową naszego magazynu w Rumunii są już bardzo zaawansowane. Ukończona właśnie instalacja słupów betonowych pozwala nam na przystąpienie do kolejnego etapu budowy, czyli przygotowania konstrukcji stalowej dachu.

Prace potrwają jeszcze kilka miesięcy. Po ich zakończeniu będziemy dysponować dwukrotnie większą powierzchnią magazynową na jednym z najszybciej rozwijających się rynków pod względem wzrostów sprzedaży internetowej naszych marek” – powiedział dyrektor regionalnych sieci logistycznych LPP Sylwester Dmytriwski, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here