Naga MarketslppKurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP S.A, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,64%. Akcje drożały o 55 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 8790 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 1,97 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach i ostatecznie zamknęła się na poziomie 8705 zł. W sumie od końca sierpnia spółka zyskuje około 30%.


Kurs zatrzymał się pod 9000 zł, brak reakcji podażowej

Kurs spółki od początku grudnia ubiegłego roku porusza się bokiem pod poziomem 9000 zł. Wydaje się, że poziom ten jest respektowany, gdyż cena ma wyraźny problem z jego pokonaniem. To co jednak optymistyczne to fakt, że mimo już dużych wzrostów i ich wyhamowania przy tym poziomie, to jednak nie pojawia się jak dotąd silniejsza reakcja podażowa. To więc może sugerować, że potencjał wzrostów wcale nie został jeszcze wyczerpany. Spoglądając na wykres w skali tygodniowej, widać że od początku 2018 roku mamy układ coraz niżej pojawiających się wierzchołków. Ostatnia fala wzrostowa właśnie podchodzi pod poprzedni szczyt. Skoro tak długo nie pojawia się reakcja podażowa, to być może popyt spróbuje jednak zaatakować tak istotny poziom. Jego wybicie zmieniałoby szerszy układ, co mogłoby oznaczać dalsze wzrosty.

lpp 10.01.2020
Notowania LPP 10.01.2020

Dobre wyniki kwartalne

W opublikowanym wczoraj raporcie sprzedażowym za ostatni kwartał ubiegłego roku, spółka podała, że odnotowała w nim 483 mln zł skonsolidowanego zysku operacyjnego co oznacza wzrost rok do roku o 11%. Przychody wyniosły 2,747 mld zł czyli więcej o 16% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Sumując wyniki za 12 miesięcy, mamy o 14% wyższe przychody i o 11% wyższy zysk brutto oraz o 16% wyższy wynik operacyjny. Ponadto rośnie powierzchnia handlowa, w zeszłym roku o 14%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo możliwe, moim zdaniem taka cena powinna już wcześniej się utrzymać. LPP bardzo dobrze sobie radzi w ostatnich latach.

  2. O ceny akcji LPP jestem spokojny, spółka wykonała szereg dobrych posunięć, dzięki czemu jej kondycja jest w bardzo dobrej formie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here