Naga MarketsLPP z ponad 7-procentowym wzrostem, silna sesja dla branży odzieżowejNa krajowym rynku akcji pierwszy, poświąteczny dzień handlu przebiegł w bardzo optymistycznych nastrojach. Szczególnie pozytywnie zaskakiwało zachowanie największych spółek należących do WIG20, który zyskał prawie 3%.

LPP z imponującym wzrostem podczas wtorkowej sesji

Wszystkie podmioty kwotowane w ramach ww. indeksu zakończyły handel na dodatnich poziomach, a najgorsza z nich (Mercator S.A.) przyniosła stopę zwrotu na poziomie +0,75%. Szczególnie pozytywnie zachowywały się akcje spółek surowcowych: JSW zyskał 9,43%, a KGHM +5,02%. Odbicie było również widoczne na walorach podmiotów z branży odzieżowej: LPP zakończył handel na poziomie +7,21%, a CCC +6,16%. Istotnym, pozytywnym sygnałem dla inwestorów obecnych na krajowym rynku akcji, było zakończenie handlu przez indeks bluechipów powyżej poziomu 2000 punktów, który jest górnym ograniczeniem ruchu bocznego obecnego na rynku od kilku miesięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywne nastroje były obecne również na rynkach bazowych Starego Kontynentu. Indeks Stoxx Europe 600 zyskał 0,7%, pokonując swój poprzedni szczyt z 19 lutego 2020 r. Relatywną słabość pokazały tym razem indeksy akcji w Stanach Zjednoczonych, gdzie na negatywnych poziomach handel zakończyły zarówno S&P500, jak i technologiczny Nasdaq Composite.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Relatywnie słaba sesja w wykonaniu amerykańskich inwestorów implikowała brak impulsu popytowego podczas handlu w Japonii. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kontraktów terminowych na DAX30, co powinno przekładać się wg nas neutralne otwarcie handlu w Warszawie. W kalendarzu makroekonomicznym mamy dziś trzy ważne wydarzenia. W kraju, inwestorzy będą przede wszystkim skupiali uwagę na wynikach posiedzenia RPP. Nie spodziewamy się jednak, aby Rada zdecydowała o jakimkolwiek ruchu na stopach procentowych.

W godzinach porannych poznamy również ostateczne odczyty indeksu PMI dla sektora usług w Strefie Europie, co pokaże w jakich nastrojach znajdują się obecnie przedsiębiorcy działający w branżach istotniej dotkniętych restrykcjami pandemicznymi. Z kolei w godzinach wieczornych zostanie opublikowany zapis minutes z ostatniego posiedzenia FED.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones kurs | polski zloty | eur usd kurs | kurs dol | forum giełdowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here