Naga MarketslppKurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP spadał podczas wczorajszej sesji o około 5,91%. Akcje taniały o 485 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7575 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 4,20% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach i ostatecznie zamknęła się na poziomie 7715 zł. W sumie w lutym kurs spółki nurkuje już o ponad 1000 zł.


Nieudana próba zmiany trendu

Nie powiodła się próba zakończenia trendu spadkowego trwającego o początku 2018 roku. W tym okresie mamy czytelny układ coraz niżej położonych kolejnych szczytów. Wydawało się do niedawna, że cena zmierza właśnie na poprzedni szczyt, jednak styczeń i początek lutego wyhamowały zwyżkę z wcześniejszych miesięcy. Na wykresie tygodniowym widać, że cena przełamała wczoraj najbliższe wsparcie przy 8000 zł. Jest to jednak efekt paniki na giełdach z powodu koronawirusa. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne sesje przyniosą uspokojenie na rynkach i spadki nie będą miały już takiej dynamiki. Taki bowiem scenariusz zwiększy szanse na podjęcie kolejnej próby zmiany negatywnej tendencji.

lpp 25.02.2020
Notowania LPP 25.02.2020

Ukończona inwestycja w Pruszczu Gdańskim

Ostatnio spółka poinformowała o zakończeniu rozbudowy Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim. Dzięki tej inwestycji, powierzchnia magazynowa zwiększyła się o około 21 tysięcy m2 i o ponad 4 tysiące m2 powierzchni biurowej. Wartość inwestycji wyniosła blisko 200 mln zł i obecnie łączna powierzchnia całego centrum wynosi 91,4 tys. m2. Dobudowana część zyskała 29 dodatkowych alejek magazynu automatycznego, z czego każda ma 18 metrów wysokości oraz 83 metry długości, zapewniając miejsce składowe dla 522 tys. kartonów. Nowa przestrzeń daje również firmie z Pomorza możliwość realizacji dodatkowo blisko 90 tys. operacji magazynu MiniLoad dziennie oraz niemal 50 tys. kartonów przyjęć i wysyłek każdego dnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Inwestorzy niepotrzebnie panikują z tym wirusem, LPP ma dobre wyniki, realizuje swoją strategię i nie sądzę, żeby kwestia wirusa bardzo mocno się na nich odbiła, zwłaszcza, że ich produkcja pochodzi z innych krajów, nie tylko z Chin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here