Naga MarketsLPP z najlepszym wynikiem w grupie polskich blue chipówWczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się bez większych zmian – indeks S&P 500 przecenił się delikatnie o 0,1%, a Nasdaq wzrósł o 0,1% – tym samym minimalnie poprawił historyczny szczyt notowań i przebił okrągły poziom 14 000 pkt. Tymczasem w Senacie rozpoczął się proces impeachmentu Donalda Trumpa, byłemu prezydentowi zarzuca się podżeganie do zamieszek na Kapitolu.

LPP z 3,8-procentowym wzrostem, dobra sesja dla spółek odzieżowych

Aby procedura zakończyła się sukcesem potrzebne jest 2/3 głosów senatorów – jednak mało prawdopodobnym scenariuszem jest wystąpienie 17 Republikanów przeciwko byłemu przywódcy. W temacie spółek po podaniu wyników Twitter delikatnie zwyżkuje – spółka w IV kw. wypracowała 222 mln USD zysku netto wobec 119 mln USD w poprzednim roku, skorygowany zysk na akcję wyniósł 0,38 USD wobec konsensusu 0,31 USD. Dziś wyniki opublikują: Toyota, Coca-Cola i Uber. W temacie pandemii – pomimo zniżkującej liczby zachorowań część państw, w tym Niemcy, rozważa przedłużenie lockdownu „zapobiegawczo”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejny raz z rzędu na krajowym parkiecie indeks największych spółek zachowuje się gorzej od indeksów grupujących średnie i mniejsze walory. Wczoraj WIG20 przecenił się o 0,5%, głównie za sprawą nurkujących o 5,7% notowań CD Projektu, co jest pokłosiem ataku hakerskiego, który polegał na włamaniu się do wewnętrznej sieci studia, w celu wykradnięcia części danych i zażądania kontaktu ze stronty studia (prawdopodobnie w celu ustalenia okupu) – w przeciwnym razie grożą upublicznieniem danych, a mowa m.in. o kodach źródłowych do gier „Cyberpunk 2077” i „Wiedźmin 3”, a także o dokumentach księgowych, administracyjnych itp. Sama spółka nie potrafi oszacować długoterminowych skutków włamania – w krótkim terminie incydent na pewno spowolni prace nad grami.

WIG w układzie dziennym

Słabiej wypadły też notowania Tauronu (-3,6%) i PGE (-2%), natomiast zauważalnie in plus odstawały walory spółek odzieżowych LPP (+3,8%) i CCC (+3,1%), które znalazło się już powyżej okrągłego poziomu 100 zł. W indeksie mWIG40 wyróżniły się walory Cormay (+9,4%) i 11 bit studios (+8,1%), a w indeksie sWIG80 dominował ML System (+11,3%) a za nim znalazła się Bogdanka (+6%). Z najnowszych informacji – Bank Handlowy dokonał odpisu na kwotę 215 mln zł ze względu na skutki pandemii Covid-19 – zdarzenie ma mieć charakter jednorazowy.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje cena | kurs złoty | dax30 | ceny kryptowalut | kurs akcji biomed lublin |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here