Naga MarketsLPP z mocną wyceną. Poziom docelowy przy 17890 zł - zapiski giełdowego spekulantaAnalitycy DM BOŚ, w raporcie z 5 października, podnieśli cenę docelową akcji LPP do 17.890 zł z 10.583,4 zł poprzednio, utrzymując rekomendację „kupuj”. Bardzo wysoka wycena, mimo już dokonanych silnych wzrostów notowań wynika przede wszystkim z mocnych wyników za III kwartał, które pozytywnie zaskoczyły. „Zważywszy na mocne i powyżej oczekiwań rynku wyniki finansowe spółki za III kw. br. podwyższamy nasze prognozy finansowe, a nasza 12-miesięczna wycena docelowa rośnie do 17.890 zł na akcję (poprzednio 10.583,4 zł na akcję).

Uważamy, że LPP nie tylko udało się przetrwać pandemię, ale także znacząco wzmocnić pozycję, co mamy nadzieję będzie widoczne w nadchodzących kwartałach. Celem spółki jest wypłacanie co roku regularnej dywidendy, w dwóch transzach” – napisano w rekomendacji.Odrabianie strat

DM BOŚ prognozuje, że w roku 2020/21 zysk netto spółki wyniesie 972,7 mln zł, a EBIT 1,36 mld zł przy przychodach na poziomie 12,4 mld zł. Rok później zysk netto ma wzrosnąć do 1,03 mld zł, zysk operacyjny do 1,45 mld zł, a obroty do 14,9 mld zł. Na wykresie po 25% korekcie, cena zdaje się wracać do głównego trendu.

lpp


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here