Naga MarketsLPP z łagodną korektą. Kurs na kluczowym wsparciu Kurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP spadał podczas piątkowej sesji o około 1,52%. Akcje taniały o 120 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7730 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 2,27% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle poprzednich dni i ostatecznie zamknęła się na poziomie 7755 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 115%.

Finax

Na kluczowym wsparciu

Notowania odzieżowej spółki wyglądają całkiem nieźle, mimo trwającej już od 10 sesji korekty. W tym czasie cena spada o zaledwie 10%, co jak na okres zamkniętych galerii handlowych, nie jest złym wynikiem. Ponadto w tym okresie doszło do korekty na szerokim rynku. Tak płytka reakcja podaży może sugerować, ze sentyment do spółki nadal jest dobry. Obecnie cena oscyluje przy czytelnym wsparciu opartym o wcześniejsze szczyty. Jest to dobre miejsce do zainicjowania odbicia.

Te artykuły również Cię zainteresują
lpp 18.01.2021
Notowania LPP 18.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wybrany wykonawca nowego centrum dystrybucji

LPP w drodze przetargu wybrało firmę Bremer jako generalnego wykonawcę nowego centrum dystrybucyjnego powstającego w Brześciu Kujawskim, natomiast nadzór nad pracami budowlanymi powierzono Trebbi Polska, podała spółka. Rozpoczęte w styczniu br. prace budowlane potrwają do końca 2021 r. “Przy wyborze wykonawcy nowego centrum dystrybucyjnego braliśmy pod uwagę nie tylko doświadczenie w realizacji podobnych obiektów oraz kompleksowość świadczonych usług.

Bardzo ważne było dla nas także, aby potencjalny partner rozumiał, czym jest zrównoważona polityka LPP jako firmy rodzinnej. Wierzymy, że wybrane w drodze konkursu firmy pomogą nam zbudować obiekt, który będzie przyjazny dla przyszłych pracowników i lokalnej społeczności oraz środowiska naturalnego” – powiedział dyrektor ds. administracyjno-technicznych LPP Łukasz Piwoński, cytowany w komunikacie.

Obecna w Polsce od 2013 r. firma Bremer specjalizuje się w projektowaniu i budowie obiektów logistycznych, produkcyjnych oraz biurowych w systemie generalnego wykonawstwa “pod klucz”. Od początku działalności polski oddział spółki zrealizował 67 projektów o łącznej powierzchni ponad 2 100 000 m2.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Na pewno informacja o starcie budowy nowego centrum logistycznego poprawi nastroje inwestorów i kursy powinny raczej iść ku górze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here