Naga MarketsLPP z korektą do 6400 zł. Pogorszenie sentymentu uderza silnie w spółki handlowe Kurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP spadał podczas wczorajszej sesji o około 5,21%. Akcje taniały o 380 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6635 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 2,65% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni i ostatecznie zamknęła się na poziomie 6910 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 105%.

Notowania w korekcie

Notowania spółki zaliczają w ostatnich dniach pionowy zjazd ceny w dół. Nie jest to zaskoczeniem z uwagi na wcześniejsze wzrosty ale przede wszystkim z uwagi na powód korekty na światowych rynkach akcyjnych. Jest nim nowe ognisko zachorowań na COVID-19 w Chinach. Obawy o powrót zamykania gospodarek są szczególnie silne na spółkach handlowych, dla których wznowienie obostrzeń może być fatalne w skutkach. Na razie jednak, spadki nie załamały całego trendu. Jeżeli w Chinach uda się opanować nowe ognisko, to na rynki powinien wrócić optymizm. Najbliższe wsparcie na LPP mamy w rejonie 6400 zł.

lpp 16.06.2020
Notowania LPP.

Powolny powrót klientów do galerii

LPP liczy się z powolnym powrotem klientów do galerii handlowych i dlatego przekierowuje aż 80% nakładów na inwestycje związane z dalszym rozwojem e-commerce, poinformował ISBnews prezes Marek Piechocki. “Intensywność ruchu klientów w sklepach zmienia się z tygodnia na tydzień. Znacznie szybciej rośnie on w mniejszych aglomeracjach. Z dużymi miastami jest gorzej, gdyż tam wydaje się, że klienci mają większe obawy przed wizytami w galeriach handlowych.

Traffic notowany przed pandemią zapewne kiedyś powróci, ale dopiero jak pojawi się szczepionka czy skuteczny lek na koronawirusa” – powiedział Piechocki w rozmowie z ISBnews. Prezes uważa, że nikt w branży nie odważy się obecnie prognozować swoich wyników na kolejne kwartały, gdyż trudno ocenić, czy gospodarka jesienią nie będzie znowu zmagać się z nawrotem epidemii i lockdownem.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here