Naga MarketsLPP (LPP.PL na platformie xStation5) pomimo nie najlepszych wyników za I kwartał jest w tym roku jedną z najlepszych spółek wchodzących w skład indeksu WIG20. W tym półroczu notowania grupy odzieżowej zyskały niemal 30%, a obecny układ techniczny sugeruje, że to nie koniec wzrostów.

Przełom na notowaniach spółki nastąpił we wrześniu ubiegłego roku. To wtedy seria wyraźnych wzrostów doprowadziła do zakończenia niemal dwuletniego trendu spadkowego. Obecnie mamy do czynienia z ruchem w obrębie dosyć szerokiego, wznoszącego się kanału. Co więcej, w tym tygodniu udało się w końcu znieść poziom 6990 PLN, który od marca służył za kluczowy opór.

Tym samym wytworzył się nowy wyższy szczyt, co dowodzi, iż mamy do czynienia z kontynuacją sekwencji wzrostowej. Dlatego też nie można wykluczyć stopniowego ruchu w kierunku 7900 PLN, czyli górnego ograniczenia konsolidacji utrzymującej się przez większość 2015 roku. Oczywiście gładki ruch w tę okolicę jest mało prawdopodobny, dlatego też re-test uprzednio wybitego oporu mógłby stanowić dobrą okazję do podłączenia się do kupujących. Za przewagą strony popytowej świadczy także układ rosnących średnich kroczących (tutaj 50-,75- oraz 150-okresowej).

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Pomimo dosyć słabego startu w 2017 rok pod względem wyników — strata netto spółki w I kwartale wyniosła 117 mln PLN, wobec 63,9 mln PLN w analogicznym okresie sprzed roku — akcje polskiej grupy odzieżowej znajdują się na fali wzrostowej. Pomaga temu rosnąca sprzedaż (16% r/r), co powinno się przełożyć na poprawę wyników w kolejnych kwartałach. Warto też dodać, że straty firmy są w dużej mierze wynikiem inwestycji (w 2017 roku powierzchnia sklepowa ma urosnąć o 11% r/r, a ponadto nowe marki mają wejść na rynki Europy Zachodniej oraz Wschodniej), które także powinny w przyszłości poprawić jej pozycję konkurencyjną.

Niemniej domy maklerskie utrzymują pesymizm wobec dalszych losów akcji LPP. Na 17 rekomendacji, aż 11 zaleca sprzedaż, 5 to „trzymaj”, a jedynie 2 zachęca do kupna. Średnia docelowa cena prognoz dla akcji spółki wynosi 5.420 PLN, czyli o 23,7% mniej niż ich obecna wycena rynkowa. Jednakże z konsensusu wybija się nowa rekomendacja udzielona przez dom maklerski mBanku, która zaleca on kupno akcji spółki z celem na poziomie 7.400 PLN.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here