Naga MarketsLPP wycenione na 17890 zł przez ekspertów DM BOŚAnalitycy DM BOŚ, w raporcie z 5 października, podnieśli cenę docelową akcji LPP do 17.890 zł z 10.583,4 zł poprzednio, utrzymując rekomendację „kupuj”. Raport wydano przy kursie 14.430 zł.

„Zważywszy na mocne i powyżej oczekiwań rynku wyniki finansowe spółki za III kw. br. podwyższamy nasze prognozy finansowe, a nasza 12-miesięczna wycena docelowa rośnie do 17.890 zł na akcję (poprzednio 10.583,4 zł na akcję). Uważamy, że LPP nie tylko udało się przetrwać pandemię, ale także znacząco wzmocnić pozycję, co mamy nadzieję będzie widoczne w nadchodzących kwartałach. Celem spółki jest wypłacanie co roku regularnej dywidendy, w dwóch transzach” – napisano w rekomendacji.„Zakładamy, że wynik operacyjny przekroczy nasze poprzednie prognozy, chociaż oczekujemy niewielkiego spadku marży zysku brutto na sprzedaży. Przed branżą detaliczną stoją takie wyzwania jak obniżenie produkcji czy opóźnienia dostaw. LPP wielokrotnie demonstrowało ponadprzeciętną zdolność do radzenia sobie z trudnościami i liczymy, że i tym razem poradzi sobie z przeciwnościami” – dodano.

DM BOŚ prognozuje, że w roku 2020/21 zysk netto spółki wyniesie 972,7 mln zł, a EBIT 1,36 mld zł przy przychodach na poziomie 12,4 mld zł. Rok później zysk netto ma wzrosnąć do 1,03 mld zł, zysk operacyjny do 1,45 mld zł, a obroty do 14,9 mld zł.

lpp
Notowania LPP odrabiają „straty” po odcięciu dywidendy.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here