Naga MarketsLPP wybija historyczne maksima, dając pozytywny impuls całemu WIG20W trakcie wtorkowej sesji indeks WIG20 notuje wzrosty, które wynoszą blisko 0,8%. Jak wskazuje Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, indeks utrzymał trend wzrostowy i prawdopodobnie przetestuje poziom 2300 pkt. W samym WIG20 bardzo pozytywnie wyróżnia się LPP, które raz po raz osiąga rekordowe wyceny.WIG20 utrzymał trend wzrostowy

WIG20 lekko wzrostowo. Jesteśmy wyżej niż ten fatalny poniedziałek sprzed dwóch tygodni. Natomiast to cały czas nie jest jakiś przepiękny układ rynkowy. Bliżej jesteśmy oczywiście pobicia poziomu 2300 pkt i wyjścia dalej w górę, natomiast obroty na rynku są słabe, a dzisiejsza sesja pokazała, że nie ma wielu ciekawych scenariuszy do handlowania na tych największych spółkach. – wskazuje Michał Palaczyk.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, obecnie z technicznego punktu widzenia należałoby stwierdzić, że utrzymujemy się w trendzie wzrostowym. Nie został on złamany i w ciągu najbliższych 10 sesji można by spodziewać się ataku na poziom 2300 pkt. Należy jednak pamiętać, że okres wakacyjny i rynkowa niepewność mogą ten scenariusz wydłużyć, bądź też zupełnie zrewidować.

LPP wybija historyczne maksima, dając pozytywny impuls całemu WIG20
Notowania indeksu WIG20 dnia 03.08.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie wtorkowej sesji WIG20 notuje nieznaczne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Indeks zyskuje obecnie 0,79%, co oznacza wzrost o 17,48 pkt względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 2 253,28 pkt. Obecnie wartość indeksu wynosi więc odkładnie 2 270,76 pkt. Wśród najmocniej rosnących można wymienić m.in. Allegro (+3,37%) i Dino Polska (+2,76%).

LPP wybija kolejne rekordy

– Ekstremalny wynik LPP. To jest kolejna sesja, w zasadzie od momentu przebicia 9000 zł, na której LPP z niespotykaną lekkością generuje nowy rekordy, nowy rekord i tak z krótkimi korektami, które nikogo nie przestraszyły. To jest pewnie ruch, w którym udział biorą głównie ci duzi inwestorzy, ci, którzy są tzw. korporacyjnymi, zagranicznymi. Głównie dlatego, że ta cena akcji jest wysoka. To jest ruch związany z wysoką dywidendą i z tym że e-commerce okazał się być tym kołem zamachowym dla LPP w ostatnich kwartałach. – podkreśla Michał Palaczyk.

Podczas dzisiejszych notowań odzieżowy gigant LPP po raz kolejny notuje mocne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 1,47%, co oznacza wzrost o 210,00 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 62,80 zł. Obecnie inwestorzy płacą więc za walor równo 14 520,00 zł.

LPP wybija historyczne maksima, dając pozytywny impuls całemu WIG20
Notowania spółki LPP dnia 03.08.2021. Źródło: Comparic.pl

Warto podkreślić, że jest to kolejna sesja wzrostowa, w której trakcie ustanawiane są kolejne rekordy. Bieżąca wycena jest wynikiem historycznym, choć w trakcie dzisiejszych notowań sięgała ona nawet powyżej 14 600 zł. Niemniej od listopada 2020 spółka znajduje się w wyraźnym trendzie wzrostowym.

invest

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polenergia akcje wykres | cena akcji celon pharma | frank kurs | kurs akcji biomed lublin | akcje oncoarendi | comarch akcje kupno | pge akcje wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here