Naga MarketsLPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku. Rano spółka opublikowała raport z szacunkowymi wynikami za czwarty kwartał ubiegłego roku. Poniżej najważniejsze dane z raportu.

Spółka LPP w raporcie z szacunkowymi danymi za IV kwartał 2018 roku podała, że spodziewa się w tym okresie 2,37 mld zł przychodów i 420 mln zł zysku operacyjnego. Przychody grupy wzrosły rok do roku o 10%, a EBIT wzrósł o 12%.

Zysk brutto na sprzedaży wyniósł 1,42 mld zł co oznacza wzrost o 13% r/r, natomiast  koszty operacyjne wyniosły 940 mln zł, to jest wzrost o 9%.

W całym 2018 roku przychody spółki wzrosły o 14% do 8,04 mld zł, zysk brutto na sprzedaży sięgnął 4,4 mld zł co oznacza wzrost o 18%. Natomiast koszty operacyjne zwiększyły się o 15% do 3,55 mld zł, a zysk na działalności operacyjnej wzrósł o 28% do 743 mln zł.

Spółka podała, że przychody ze sprzedaży w sklepach porównywalnych LFL (w walutach lokalnych) w czwartym kwartale 2018 roku wzrosły o 2,3%

Powierzchnia handlowa na koniec czwartego kwartału 2018 roku wyniosła 1.091 tys. m kw., co oznacza wzrost r/r o 9%.

Spółka podkreśla, że przedstawione dane finansowe są szacunkowe i mogą różnić się od ostatecznego wyniku finansowego grupy LPP za 2018 rok. Szczegółowy raport finansowy za 2018 rok zostanie opublikowany 11 kwietnia 2019 roku.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Sytuacja na wykresie:

Na wykresie od początku ubiegłego roku trwa ruch spadkowy, który jednak na tle wieloletnich wzrostów wygląda raczej na większa korektę. Spadki wpisują się w kanał spadkowy. Wydaje się, że jeżeli cena przełamałaby układ coraz niższej pojawiających się szczytów, kurs mógłby rosnąć do okolic górnej krawędzi kanału czyli w rejon nawet 9000 zł. Po podaniu wyników, pierwsze oceny analityków są dość neutralne, rynek też specjalnie nie reaguje na otwarciu czwartkowej sesji.

lpp
źródło xStation 5

Zobacz także: Prognozy redakcji Comparic.pl na rok 2019 – GPWtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMike Novogratz dokupił udziały w Galaxy Digital
Następny artykułKurs dolara kanadyjskiego (CAD) umacnia się – możliwy swing
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. Przed LPP jeszcze wiele lat wzrostów. Potencjał do rozwoju jeszcze jest bardzo duży. Na razie wszystko idzie raczej zgodnie z planem właścicieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here