Naga MarketsLPP odnotowało 1 580 mln zł przychodów ze sprzedaży w I kw. 2018 r., co oznacza wzrost o 16% r/r, oraz stratę z działalności operacyjnej (EBIT) wysokości 115 mln zł (wobec 109 mln zł straty z działalności operacyjnej w 2017 r.), poinformowała spółka, powołując się na wstępne dane.

Ponadto przychody ze sprzedaży w sklepach porównywalnych LFL (w walutach lokalnych) w całym I kw. 2018 r. wzrosły o 9,2%, a powierzchnia handlowa na koniec I kw. 2018 r. wyniosła 1 001 tys. m2 (wzrost o 9,5% r/r).

Obliczenia powyższych danych zostały dokonane według aktualnej wiedzy zarządu na 3 kwietnia 2018 roku i mogą ulec zmianie po pełnym zamknięciu ksiąg rachunkowych. LPP opublikuje raport finansowy 17 maja 2018 r.

Notowania w skali dziennej wskazują na trwającą korektę w trendzie wzrostowym. Spółka na tle spadków na szerokim rynku, straciła względnie niewiele co można uznać za umiarkowanie optymistyczny znak.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

4 KOMENTARZE

  1. Będzie jak w 2017, początek roku strata. IV kwartał najlepszy wynik w historii. Firma ma obecnie za duże koszty inwestycyjne, żeby w I kwartale mieć dodatnie wyniki.

  2. W zeszłym roku za pierwszy kwartał też wyniki nie były obiecujące, a w pozostałe kwartały były jednymi z najlepszych w historii spółki, także ja się nie przejmuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here