Naga MarketsLPP wróci na 7750 zł? Koniec roku może sprzyjać branży handlowej Kurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,87%. Akcje drożały o 195 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 7035 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 1,49% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle poprzednich dni i ostatecznie zamknęła się na poziomie 7000 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 105%.

Możliwy powrót do wzrostów

Po mocnym impulsie wzrostowym z początku miesiąca, kolejne 10 sesji to okres łagodnej korekty. Właśnie ta dysproporcja w dynamice obu ruchów, każe przypuszczać, że może dojść do kolejnej próby podbicia notowań na wyższe poziomy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powinno sprzyjać temu otoczenie szerokiego rynku, a także pewne pozytywy fundamentalne. Mowa o szczepionce na koronawirusa czy spadającej ostatnio liczbie zakażeń w Polsce, co oddala widmo lockdownu. Także otwarcie galerii handlowych i okres świąteczny, sprawiają że spółki handlowe mają szansę udanie zakończyć ten trudny rok.

lpp 25.11.2020
Notowania LPP 25.11.2020

Sprzedaż akcji własnych

LPP planuje sprzedaż 17 099 akcji własnych, stanowiących 0,97% kapitału zakładowego i 0,55% głosów na walnym zgromadzeniu, w trybie budowy przyspieszonej księgi popytu (ABB), podała spółka.

“Spółka zawarła z Trigon Dom Maklerski S.A.umowę pośrednictwa w zbyciu akcji spółki, w trybie budowania przyspieszonej księgi popytu, na podstawie której Trigon działając w imieniu oraz na rzecz spółki rozpocznie proces przyspieszonej budowy księgi popytu na akcje spółki, którego celem jest sprzedaż przez spółkę łącznie do 17 099 akcji własnych spółki, które stanowią 0,97% kapitału zakładowego spółki oraz uprawniają do 0,55% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki” – czytamy w komunikacie.

Oferty nabycia akcji sprzedawanych zostaną skierowane do inwestorów, wybranych przez trigon do uczestnictwa w procedurze ABB, w sposób nie wymagających sporządzenia oraz zatwierdzenia prospektu spółki, podano także.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here