Naga MarketslppKurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,64%. Akcje drożały o 55 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 8790 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 1,97 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach i ostatecznie zamknęła się na poziomie 8705 zł. W sumie od końca sierpnia spółka zyskuje około 30%.


Zbliża się kolejny atak na 9000 zł

Koniec stycznia i początek lutego to okres zwiększonych wahań ceny. Ten nieco nerwowy okres, zdaje się kończyć zwycięstwem strony kupującej, która doprowadza do zwyżki, która może zakończyć łagodną styczniową korektę wcześniejszych wzrostów. Wydaje się zatem, że trwające od drugiej połowy ubiegłego roku wzrosty nadal mają szansę na kontynuację. Byłby to bardzo oczekiwany scenariusz, gdyż szerszy układ ostatnich lat nadal jest spadkowy, a kolejne wierzchołki powstają na coraz niższych poziomach. Kluczowy z tego punktu widzenia poziomem jest więc okolica 9200 zł, której przełamanie negowałoby spadkowy układ. Na razie szykuje się powrót do wzrostów i próba wybicia dotychczasowego maksimum trwającej zwyżki czyli poziomu 9000 zł.

lpp 7.02.2020
Notowania LPP 7.02.2020

Dobre wyniki i pozytywne zapowiedzi

Kilka dni temu spółka opublikowała wyniki za ostatni kwartał ubiegłego roku. W tym czasie przychody wyniosły niemal 3,5 mld zł i około 412 mln zł zysku operacyjnego. IV kwartał dał więc wzrost przychodów rok do roku o 16% i wzrost zysku EBITDA o 11%. Po za samymi wynikami, wydaje się, że pozytywnie na kurs powinny oddziaływać zapowiedzi ujęte w komunikacie czyli np. podtrzymanie planów zakładających dwucyfrowy wzrost przychodów, poprawę marży operacyjnej, zwiększenie powierzchni sklepów o 16% i wzrost sprzedaży w internecie o 40%. Po za tym, spółka przyznała, że nie obawia się większych problemów w związku z chińskim wirusem i nie przewiduje także kolejnej emisji obligacji w najbliższym czasie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here