Naga MarketslppKurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP S.A, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,86%. Akcje drożały o 75 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 8850 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 0,42 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach i ostatecznie zamknęła się na poziomie 8800 zł. W sumie od końca sierpnia spółka zyskuje około 27%.


LPP w kierunku 9200 zł

Notowania spółki wyglądają bardzo solidnie w ostatnich miesiącach. Od końca sierpnia kurs rośnie o 27%. Gwałtowna korekta z początku października przeszła już do historii i od tego czasu kurs podskoczył o kolejne 14%. Ciekawie wygląda sytuacja na wykresie tygodniowym, gdzie cena przełamała linię trendu spadkowego, poprowadzoną od początku 2018 roku. Mamy tez już drugie wybicie poprzedniego wierzchołka w ramach trwającej zwyżki. Obecnie cena powinna wzrastać w kierunku kluczowego poziomu 9200 zł czyli szczytu z kwietnia.

lpp 26.11.2019
Notowania LPP 26.11.2019

WIG Odzież z formacją oRGR?

Notowania spółki wyglądają podobnie jak kurs indeksu WIG Odzież. Można tu zauważyć potencjalną formację odwróconej głowy z ramionami, która być może będzie końcem dużych spadków. Obecnie kurs wzrasta w kierunku kluczowego oporu przy dwóch poprzednich szczytach. Jego wybicie aktywowałoby formację i powinno doprowadzić do dalszych wzrostów.

wig odziez
Notowania WIG Odzież 26.11.2019

Strategia zrównoważonego rozwoju już działa

W ostatnim czasie spółka zakomunikowała, że wdraża już zapisy tzw. strategii zrównoważonego rozwoju. Pierwszym celem jest minimalizacja ilości plastiku wykorzystywanego przede wszystkim przy pakowaniu produktów. Spółka testuje już w tym celu specjalną maszynę, która dostosowuje wielkość opakowania do produktu, zmniejszając w ten sposób użycie dodatkowych plastikowych wypełniaczy. Firma w swojej strategii zrównoważonego rozwoju zapisała także, że do 2023 roku przeznaczy 1 milion zł na badania związane z utylizacją odzieży.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Myślę, że LP stać na jeszcze dużo więcej. Ciekawe jak daleko spółka zajdzie w przeciągu kolejnych dekad wraz z rozbudową liczby sklepów zagranicznych.

  2. Przebita linia trendu spadkowego może oznaczać wybicie, ogólnie akcje spółki w AT oraz fundamentalnie wyglądają optymistycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here