Naga MarketsLPP w kierunku ostatnich maksimów. Opór tuż pod 8000 zł Kurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,14%. Akcje drożały o 155 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 7540 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 1,51% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle poprzednich dni i ostatecznie zamknęła się na poziomie 7405 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 105%.

Cele blisko 8000 zł

Kurs odzieżowego giganta opuścił na początku grudnia kilkutygodniową, niewielką konsolidację. Wybicie górą sugerowało dalsze wzrosty i tak też się dzieje. Na wykresie widać, że cena zmierza do oporu przy 7750 zł. Możliwe, że cena zdoła dotrzeć nieco wyżej, na wcześniejszy szczyt przy 7950 zł. Spółce powinien sprzyjać okres świąteczny i otwarte galerie handlowe, a także całkiem wyraźny optymizm na rynkach akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
lpp 17.12.2020
Notowania LPP 17.12.2020

Będzie wezwanie na akcje

Zarząd LPP uważa, że wezwanie, ogłoszone 20 listopada 2020 r. przez Semper Simul Foundation jest zgodne z interesem spółki, a cena akcji w wezwaniu (8 406 zł za jedną akcję) – godziwa, podało LPP. Jak wyjaśnia spółka, wzywający przekroczył próg 33% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. W konsekwencji jest zobligowany: albo do ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji, albo zbycia akcji w liczbie powodującej osiągnięcie nie więcej niż 33% ogólnej liczby głosów.

“W tym stanie prawnym wzywający ogłosił wezwanie. Wskazał przy tym, iż jego zamiarem jest zwiększenie udziału w spółce (bezpośrednio i pośrednio wraz podmiotami zależnymi) do 66% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki, stanowiących 40,3% udziału w kapitale zakładowym spółki. Zgodnie z treścią wezwania wzywający nie zamierza wprowadzać istotnych zmian w stosunku do dotychczasowej działalności operacyjnej spółki po nabyciu akcji w wyniku wezwania” – czytamy w komunikacie.

Wzywający jest fundacją prywatną, której celem jest zabezpieczenie długoterminowej ciągłości nadzoru właścicielskiego i zachowanie całego posiadanego pakietu akcji spółki w ramach majątku fundacji (jednego podmiotu eliminującego ryzyko zbywania częściowego akcji przez przyszłych właścicieli). Ma to pozwolić na zapewnienie długotrwałej wielopokoleniowej roli Fundacji w spółce jako inwestora oraz zapewnienie dalszego rozwoju spółki, wzmocnienie jej pozycji konkurencyjnej na rynku i realizację jej strategii, podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here