Naga MarketsNotowania akcji LPPLPP odnotowało 205,48 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 206,13 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 352,54 mln zł wobec 311,76 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 214,14 mln zł w II kw. 2019 r. wobec 2 049,74 mln zł rok wcześniej.

W I poł. 2019 r. spółka miała 90,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 101,36 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 4 041,82 mln zł w porównaniu z 3 630,09 mln zł rok wcześniej.

“Przychody ze sprzedaży w I półroczu 2019 roku wzrosły o 11,3% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, głównie dzięki dobrej sprzedaży w obu kanałach: sklepach tradycyjnych (szczególnie Sinsay oraz Reserved) oraz sklepach e-commerce. Wzrost sprzedaży w sklepach tradycyjnych wynikał ze wzrostu powierzchni handlowej (o 9,7% r/r) oraz z pozytywnych LFL (+5,7%). Wzrost sprzedaży internetowej był konsekwencją zwiększonej obecności geograficznej (rozwój e-sklepów poza Polską), nakładów na marketing oraz zmianom zachowań klientów w Polsce (częściowy zakaz handlu w niedziele). Pomimo dobrego przyjęcia kolekcji wiosna/lato, negatywny wpływ pogody w maju oraz kurs USD, spowodował spadek marży handlowej o 1,3 pkt proc. (w ujęciu procentowym 52,1% wobec 53,4% r/r)” – czytamy w raporcie.

Koszty działalności operacyjnej w I półroczu wzrosły o 6,5%, wzrost ten był niższy od wzrostu sprzedaży ze względu na pozytywny efekt dźwigni operacyjnej. Jednocześnie z powodu zastosowania MSSF16 porównywalność r/r jest ograniczona, dodano.

W I półroczu 2019 roku grupa odnotowała mniej korzystny wpływ działalności finansowej netto ze względu na zastosowanie MSSF16. W pozycji podatków spółka uwzględniła odwrócenie aktywa podatkowego spółki Gothals Ltd w kwocie 37,3 mln zł, co dodatkowo zwiększyło obciążenie wyniku w II kwartale 2019 roku, wyjaśniono.

“W rezultacie GK LPP w I półroczu 2019 roku wypracowała zysk netto w wysokości 90,9 mln zł wobec 101,4 mln zł rok wcześniej” – czytamy dalej.

Na koniec II kw. 2019 roku grupa dysponowała 1 752 sklepami w 24 krajach o łącznej powierzchni 1 134,3 tys. m2. Poza granicami Polski znajdowały się 829 sklepy (613,0 tys. m2). Łączna powierzchnia handlowa w porównaniu z I półroczem 2018 roku wzrosła o 9,7%, podano także.

“Największe nominalne wzrosty sprzedaży w I półroczu 2019 roku wygenerowało Sinsay. Wynik ten marka uzyskała dzięki konsekwentnemu rozwojowi powierzchni (otwarcia nowych salonów) oraz kolekcjom, które spotkały się z uznaniem klientek. Największe dynamiki sprzedaży w I półroczu 2019 roku zanotowały: marka Sinsay, dzięki udanej kolekcji i dynamicznemu rozwojowi powierzchni oraz marka House, dzięki kontynuacji poprawy kolekcji r/r. Marki: Reserved, Mohito i Cropp w I półroczu 2019 roku wygenerowały więcej przychodów z zagranicy niż z kraju” – czytamy także w raporcie.

Przychody ze sprzedaży w sklepach porównywalnych (LFL) w walutach lokalnych w I półroczu 2019 roku wzrosły o 5,7%, zaś w II kwartale 2019 roku o 1,3%. W I półroczu 2019 roku wszystkie marki pokazały dodatnie LFL. Najwyższe wzrosty w salonach porównywalnych zanotowała marka House (dwucyfrowe) i Sinsay. Wysokie LFL marki House pokazują sukces podjętych we wcześniejszych kwartałach działań nad poprawą kolekcji tej marki. W okresie sprawozdawczym najwyższe (dwucyfrowe) LFL odnotowały salony na Litwie, w Rumunii, na Ukrainie, salon w Wielkiej Brytanii oraz salony w Rosji i Niemczech, wymieniono.

W I półroczu 2019 roku GK LPP osiągnęła ze sprzedaży internetowej 450 mln zł przychodów, tj. 45,6% więcej niż przed rokiem. Wzrost ten został osiągnięty dzięki rozwojowi e-sklepów poza Polską, wydatkom na marketing oraz zmianie zachowań klientów z Polski (sklepy częściowo zamknięte w niedziele). Przychody internetowe w I półroczu 2019 roku stanowiły 11,1% sprzedaży GK oraz 12,5% przychodów Polski. Około 56% sprzedaży w kanale internetowym wygenerowane było przez sprzedaż w kraju, wskazano.

Ponadto, w I półroczu 2019 roku po raz pierwszy w historii grupy przychody z zagranicy przewyższyły przychody z Polski. Pozytywnie na wartość sprzedaży poza Polską wpłynął rozwój powierzchni (szczególnie w rejonie SEE) oraz akceptacja kolekcji przez klientów w krajach Europy Zachodniej. Największe dynamiki przychodów pokazały kraje: Serbia, Rumunia, Chorwacja, Węgry oraz Bliski Wschód (ze względu na rozwój w Izraelu). Największy nominalny przyrost przychodów zanotowała Rosja, Rumunia, Polska oraz Ukraina. W I półroczu 2019 roku największy procentowy udział w przychodach Grupy miały: Polska (49,6%), Rosja (17,9%), Czechy (5,0%), Ukraina (4,8%), Rumunia (4%).

Wydatki inwestycyjne (capex) w I półroczu 2019 roku wyniosły 406 mln zł, tj. ok. 41% więcej w stosunku do I półrocza roku poprzedniego ze względu na wydatki związane z rozwojem sieci sprzedaży za granicą, rozbudową centrum dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim oraz biur w Gdańsku i Krakowie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2019 r. wyniósł 6,08 mln zł wobec 147,55 mln zł zysku rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki zyskują dzisiaj niemal 4%. Spoglądając na szerszy kontekst, widać że nadal mamy jednak trend spadkowy. Wcześniejsze korekty były jednak znacznie większe niż obecna, dlatego można sądzić, że cena będzie nadal rosnąć. Kluczowy opór to poziom poprzedniego szczytu.

lpp
źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje PKN Orlen na ważnym wsparciu. Plany przejęcia firmy Ruch S.A.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Solidny kwartał i od razu akcje w górę, może teraz inwestorzy w końcu uwierzą w to, że dobre wyniki spółki w ostatnich latach to nie jest przypadek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here