Naga MarketsOstatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się niewielkim wzrostem indeksów za Oceanem, co oznacza poprawienie historycznego rekordu notowań zarówno przez indeks S&P 500 jak i Nasdaq. Podczas wczorajszego panelu ministrów z OPEC+ nie uzgodniono wielkości dostaw ropy od nowego roku, choć kluczowe rozmowy mają mieć miejsce dzisiaj i jutro, w związku z tym może pojawić się zwiększona zmienność na notowaniach ropy. Biorąc pod uwagę częstotliwość publikacji informacji o szczepionkach w ostatnich 3 tygodniach, dzisiaj wypadałby termin podania kolejnej informacji z frontu walki z pandemią. Pierwsze godziny poniedziałku zapowiadają korektę na rynkach, na co wskazuje przecena azjatyckich indeksów i spadające notowania kontraktów na zachodnie giełdy.

S&P 500 jak i Nasdaq poprawiają historyczny rekord notowań

Wszystkie główne krajowe indeksy zyskały nieznacznie na zakończenie tygodnia. W Black Friday najmocniej zyskał sektor odzieżowy, którego notowania wspierało włączenie handlu stacjonarnego od następnego dnia. Wśród blue chipów to właśnie spółka ze wspomnianego sektora zyskała najmocniej – walory LPP podrożały o 3,7%. Na drugim miejscu znalazły się notowania Asseco Poland, spółka dołączyła do indeksu w miejsce Play. Z drugiej strony w największej korekcie znalazły się spółki paliwowe i JSW.

Te artykuły również Cię zainteresują
W Indeksie mWIG40 największy, niemal dwucyfrowy, spadek odnotował PlayWay, spółka przed sesją opublikowała wyniki kwartalne, które okazały się rozczarowaniem w stosunku do konsensusu analityków. Największy wzrost w indeksie średnich spółek odnotował BNP Paribas, który od dołka z ostatniego dnia października zyskał już 77% i znalazł się powyżej szczytów z kwietnia i czerwca bieżącego roku.

W temacie raportów za III kw. 2020 roku:

1) Amica opublikowała zgodne z wcześniejszymi szacunkami wyniki – zysk netto zwiększył się z 32,6 mln zł w ubiegłym roku do 62,7 mln zł obecnie.

2) Strata netto grupy Boryszew wyniosła 116,5 mln zł wobec 9 mln zł zysku netto w poprzednim roku.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here