Naga MarketsLPP testuje opór przy 7000 zł. Rada Nadzorcza rezygnuje z wynagrodzeńKurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP rósł podczas wczorajszej sesji o około 12,51%. Akcje drożały o 755 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6970 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 3,58% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy bardzo wysokich obrotach na tle poprzednich dni i ostatecznie zamknęła się na poziomie 6790 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 50%.

Finax

Test kluczowego oporu

Wczorajsza sesja przyniosła dominację kupujących na wykresie. Powód był dość spodziewany i oczekiwany. Chodzi o kolejny etap odmrażania gospodarki i ogłoszenie przez premiera Mateusza Morawieckiego daty otwarcia galerii handlowych. Ma się to stać już w przyszłym tygodniu, co zostało odebrane jako pozytywne zaskoczenie przez spółki handlowe. Na wykresie widać, że kurs LPP błyskawicznie dobrnął do poziomu 7000 zł, który stanowi istotny opór. Poziom ten oparty jest o wcześniejsze dołki. Możliwe więc, że w krótkim okresie pojawi się jakaś forma korekty.

Te artykuły również Cię zainteresują
lpp 30.04.2020
Notowania LPP 30.04.2020

Rada Nadzorcza rezygnuje z wynagrodzeń

Członkowie rady nadzorczej LPP zrezygnowali ze swojego wynagrodzenia do czasu ustabilizowania się sytuacji finansowej firmy. Rezygnacja z wynagrodzenia przez członków rady nadzorczej to kolejne, po ograniczeniu wynagrodzenia zarządu, działanie podjęte w ostatnich dniach.

„Jako członkowie organu nadzorującego działalność LPP nie pozostajemy obojętni na to, z jakimi wyzwaniami obecnie mierzy się cała firma. Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo jej pracowników, jak i wieloletnich partnerów biznesowych, w geście solidarności z zarządem firmy, podjęliśmy wspólnie z pozostałymi członkami rady decyzję, że do czasu ustabilizowania się sytuacji finansowej, nie będziemy pobierać wynagrodzenia z tytułu pełnionych funkcji” – podano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here