Naga MarketslppKurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,55%. Akcje drożały o 200 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5835 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 1,31% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach na tle poprzednich dni i ostatecznie zamknęła się na poziomie 5830 zł. W sumie od dołka wyznaczonego w połowie marca, kurs wykonał około 50% korektę.

Finax

Brak reakcji podażowej

Notowania spółki podlegają chwilowemu marazmowi. Od blisko 10 sesji cena porusza się bokiem w bardzo wąskim zakresie. W dodatku, w ostatnich dniach maleją obroty. Wydaje się, że można uznać takie zachowanie kursu za umiarkowanie pozytywne. Mamy bowiem za sobą pierwszą falę odrabiania strat po wybuchu pandemii i nikogo nie zdziwiłaby realizacja zysków z odbicia. Brak reakcji podażowej po silnym odbiciu można uznać za pozytywny sygnał. Wydaje się więc, że są szanse na wybicie górą, tym bardziej, że również wykres tygodniowy przedstawia pewną presje na dalsze wzrosty. Wydaje się, że rynek już oczekuje na decyzję o otwarciu galerii handlowych i to zaczyna być wyceniane.

Te artykuły również Cię zainteresują
lpp 24.04.2020
Notowania LPP 24.04.2020

Kiepski okres nawet do maja

Pomimo podjętych przez LPP działań, wzrostu sprzedaży internetowej oraz pomocy rządowej, spółka spodziewa się odnotować straty za marzec, kwiecień i prawdopodobnie maj – poinformowała spółka w komunikatach. LPP otrzymuje wsparcie w Polsce w postaci dopłat do minimalnych pensji również dla większych firm. Natomiast w innych krajach, w których LPP posiada salony stacjonarne poziom wsparcia jest zróżnicowany. Jeśli chodzi o wsparcie w kwestii czynszów, to działanie polskiego rządu co do skali jednym z największych w regionie, podkreśliła LPP. Miesięczny poziom czynszów dla całej grupy to ok. 100 mln zł. LPP oczekuje powolnego powrotu do otwarć centrów handlowych i spodziewa się, że wszystkie jej sklepy we wszystkich krajach mogą być otwarte dopiero w czwartym tygodniu czerwca.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Może już niedługo z jakimiś ograniczeniami galerie zostaną otwarte. Wtedy myślę, że spółka zacznie mocno sprzedawać, wiadomo nie tyle ile przed kryzysem, jednak ludzie częściowo stracili i pieniądze i zapał do zakupów, jednak wyniki sprzedażowe spółki przed pandemią były bardzo pozytywne, także myślę, że będzie dobrze.

  2. Po ruchach zarządu spółki dotyczących rezygnacji góry z pensji można się spodziewać, że kryzys samej spółki bardzo nie dotknie, a to będzie oznaczać szybszy powrót na właściwe tory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here