Naga MarketsLPP silnym walorem indeksu WIG20, dobra sesja dla sektora bankowegoWtorkowe notowania przyniosły zwyżkę notowań na krajowym ryku wypiętrzając kurs FW20 na nowe roczne maksimum. Przebieg sesji był dość nieoczekiwany, bowiem przez większość część notowań kurs instrumentu pozostawał blisko poprzedniego zamknięcia i dopiero w ostatniej godzinie sesji pojawiła się istotna zwyżka. Niewykluczone, że to włączenie się do „gry” zachodnich inwestorów (po otwarciu rynków amerykańskich) wpłynęło na mocniejszy popyt na krajowe akcje największych spółek.

LPP z dobrą wtorkową sesją, zwyżka WIG20

W zwyżce WIG20 najmocniej partycypował sektor bankowy oraz odzieżowy, ze wskazaniem na LPP. Odbijają również spółki szerzej rozumianego segmentu TMT.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie dziennym FW20 wzrostowy korpus wczorajszej świecy poddaje w wątpliwość negatywne przesłanie wcześniejszych świec wisielca, doji, czy też gwiazdy wieczornej. W szerszym spojrzeniu od końca marca jest formowany wzrostowy kanał, jego górne ograniczenie obecnie sięga pułapu 2200 pkt. Wskaźniki AT w interwale dziennym podtrzymują wzrostowe wskazania, RSI pozostawia sobie jeszcze przestrzeń do zwyżki. Na wykresie 60-min kurs wybił się ponad linię ostatnich szczytów 2148 pkt., która teraz powinna stanowić pierwsze wsparcie. Na MACD i DMI został odnowiony sygnał kupna.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na rynkach zachodnich główne indeksy zachowywały się bardzo stabilnie, również poranne notowania kontraktów terminowych nie wykazują większych zmian implikując neutralny początek sesji dla FW20. Dziś zostanie opublikowane comiesięczne podsumowanie o sytuacji gospodarczej w kraju ze wskazaniem na pełniejsze dane z rynku pracy.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here