Naga MarketsLPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY.

lpp
źródło xStation 5

Notowania spółki poruszają się od kilku sesji w wąskiej konsolidacji jaka powstał po wcześniejszych spadkach. Szersze spojrzenie pokazuje całkiem nieźle respektowany kanał spadkowy. Potencjalnym scenariuszem jest więc możliwe odbicie w górę od dolnej krawędzi. Wczoraj spółka pochwaliła się wynikami uzyskanymi w III kwartale. Okazało się, że w tym czasie firma wypracowała ponad 91,5 mln zł zysku netto, podczas gdy przed rokiem było to nieco ponad 85 mln zł. Poprawie uległ także wynik operacyjny oraz zysk w ujęciu EBITDA, który przekroczył 217 mln zł wobec nieco ponad 175,5 mln zł przed rokiem. Przychody w trzecim kwartale wzrosły o niemal 13%. O 2% wzrosła marża handlowa. Słabiej natomiast wyglądają wyniki od początku roku, które po 9 miesiącach są niższe niż przed rokiem. Spółka podkreśliła, że liczy na utrzymanie podobnych marż w przyszłym roku, a także na zwiększenie powierzchni handlowej o około 10% w 2019 roku.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Asseco, Gobarto, TIM

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester – innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi.

braster
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas wtorkowej sesji o około 38% przy mocno podwyższonych obrotach. W ten sposób spółka znalazła się na szczycie najsilniejszych firm. Powodem do zwyżki była informacja o tym, że Braster podpisał umowę o współpracy z firmą Kontrue – jednym z czołowych dystrybutorów urządzeń medycznych w Chinach. Sprzedaż urządzenia Braster Pro na rynku chińskim ma ruszyć po zarejestrowaniu produktu w Chińskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Wszelkie procesy rejestracyjne mają potrwać co najmniej 1 rok. Podjęcie współpracy z tak ważnym partnerem otwiera drogę do wejścia na rynek o olbrzymim potencjalne, co w przyszłości może w końcu przełożyć się na wyniki, gdyż te są od wielu kwartałów bardzo słabe. Patrząc na wykres, widać że podejście pod okolice 2 zł czyli linię trendu można byłoby uznać za spory sukces strony popytowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Teraz pewnie LPP pójdzie do góry. Najważniejsze, że spółka odnotowuje systematycznie fajne wyniki. Z czasem i akcje wzrosną odpowiednio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here