Naga MarketsNotowania akcji LPPPodczas ostatnich sesji polskie przedsiębiorstwo odzieżowe zajmujące się projektowaniem, produkcją i dystrybucją odzieży – spółka LPP SA niestrudzenie rośnie praktycznie wyskakując z poziomów 7000 zł za akcję do poziomów przekraczających 8100 zł. W tym momencie spółka dalej kontynuuje wzrosty, które napędzane są opublikowanymi ostatnio wynikami podmiotu. Jak podaje spółka – w pierwszym półroczu wygenerowany przychód sięgał kwoty 4,04 mld zł, przekładając się na ponad 10 procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku. 


LPP przekracza poziom 8150 zł za akcję – spółka na wykresie H1

Poniedziałkowe notowania przynoszą spółce LPP dalsze wzrosty – tym razem na poziomie nieco przekraczającym próg 3 procent. Wykres pokonuje poziom 8150 zł za akcję zbliżając się coraz to bardziej do poziomu oporowego z interwału D1 na strefie 8280 zł. To niewielki dystans zważywszy na tempo wzrostów na spółce – spowodowanych między innymi dobrymi wynikami za drugi kwartał obecnego roku.

Zobacz również: Poranny przegląd rynków: Co zrobi DAX w poniedziałek, jak zachowa się kurs euro?

Jak podaje spółka w raporcie – wynik był bardzo pozytywny. Zysk operacyjny spółki wyniósł nieco ponad 252,51 mln zł w porównaniu do 194 mln zł w okresie analogicznym ubiegłego roku. Z kolei przychody spółka odnotowała na poziomie 4,04 mld zł, co oznacza ponad 10 proc. wzrostu w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

wykres LPP H1 16.09.2019
LPP H1 16.09.2019

Spółka w raporcie podała również, że sprzedaż internetowa ma się bardzo dobrze. Ta rośnie o 45% rok do roku, co spółka zawdzięcza rozwojowi sklepów internetowych poza granicami kraju – także dzięki ograniczeniom handlu w niedzielę w Polsce. To powoduje, że gigant ma dalsze plany wobec sprzedaży przez internet – w obecnym roku sprzedaż ma sięgnąć nawet 1 miliarda złotych – to wszystko za pośrednictwem internetu.

Nic dziwnego zatem, że spółka rośnie od trzech dni wychodząc ponad tysiąc złotych na akcji. Inwestorzy najwyraźniej podchwycili optymizm, kiedy spółka wykonuje kolejne zasięgi dzień po dniu. Zdaje się, że w tym momencie podejście pod omawiany już opór będzie jedynie formalnością, czyli stuknięcie w poziom 8280 zł za akcję.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Dobre wrażenie na mnie robi. Ciekaw jestem jak daleko się uda rozwinąć, zbudowanie ugruntowanej pozycji w Europie jest jak najbardziej realne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here