Naga MarketslppKurs akcji odzieżowego giganta na krajowym rynku, spółki LPP spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,65%. Akcje taniały o 82 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 4642 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 5,57% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach na tle poprzednich dni i ostatecznie zamknęła się na poziomie 4902 zł. W sumie od początku bieżącego roku kurs spadł już o około 55%.


Blisko dołka z 2016 roku

Ubiegły tydzień przyniósł próbę zainicjowania odbicia. Kilka dość udanych sesji, na razie jednak nie zmienia szerszego obrazu technicznego. Na wykresie tygodniowym cena znajduje się przy dołku z 2016 roku. Teoretycznie, wyprzedaż jest duża i w normalnych warunkach, taka wycena byłaby atrakcyjna. Trzeba jednak pamiętać o tym, że branża odzieżowa ma przed sobą słabe perspektywy. Galerie handlowe już są zamknięte, a nawet jeżeli zostaną dość szybko otwarte, to ruch w sklepach może być mniejszy. Spowolnienie gospodarcze i problemy z pracą w społeczeństwach, w których działają sklepy LPP, może sprawić, że kupno kolejnego ubrania może znajdować się na końcowej pozycji listy zakupów.

lpp 24.03.2020
Notowania LPP 24.03.2020

Epidemia pogorszy wyniki

LPP spodziewa się, iż skutki koronawirusa COVID-19 będą miały istotny wpływ (aczkolwiek niemożliwy do oszacowania obecnie) na przyszłe wyniki i działalność grupy kapitałowej LPP, podała spółka. Podkreśliła też, że całość kolekcji Wiosna-Lato 2020 posiada już w swoim magazynach lub w drodze do magazynów. W związku z decyzjami rządów Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii, Kazachstanu, Litwy, Słowenii, Bośni i Hercegowiny o zamknięciu galerii handlowych zarząd LPP był zmuszony zamknąć sklepy wszystkich marek w tych krajach. Realizowana jest jedynie sprzedaż sklepów internetowych” – czytamy w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Wpłynie mocno na wyniki, ale też nie ma co panikować, jeśli ktoś inwestował długoterminowo w spółkę to nie ma podstaw, żeby przestać wierzyć w jej przyszłościowy rozwój.

  2. Po wirusie się odbiją a kto ma kupić teraz ubrania i tak kupi przez internet,myślę, że wiele mam siedzących w domu na zwolnieniu z czasem zacznie robić większe zakupy przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here