Naga MarketsLPP przewodził spadkom w indeksie WIG20, CD Projekt w centrum uwagiWraz z początkiem nowego tygodnia indeksy na GPW kontynuowały wzrosty. WIG20 wzrósł 1,8%, WIG 1,6%, a mWIG40 oraz sWIG80 po 1,3%. Wśród bluechipów motorem napędowym był CD Projekt, który zyskał 13,1% i odpowiadał za ponad połowę wzrostu indeksu WIG20. W mniejszym stopniu zyskiwały PGE (3,0%), KGHM (2,4%) oraz Tauron (2,3%).

LPP jedną z najsłabszych spółek w indeksie WIG20

Spadkom przewodziły z kolei Mercator (-4,2%) oraz LPP (-2,5%). Na szerokim rynku uwagę zwracał mocno rosnący Asbis (17,6% po publikacji prognoz na 2021 r.) oraz NanoGroup (11,7% po informacji o umowie dot. produkcji kandydata na lek onkologiczny). Na innych europejskich parkietach również przeważały dobre nastroje. DAX wzrósł 0,6%, CAC 0,45%, a FTSE spadł -0,1%. Z kolei w USA indeksy nieznacznie traciły (S&P -0,1%, Nasdaq -0,6%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie dalej osłabiała się złotówka (EURPLN >4,66, USDPLN >3,96). W centrum uwagi w dalszym ciągu pozostają dane dot. liczby zachorowań. Aktywność inwestorów w drugiej części tygodnia może jednak nieco osłabnąć ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne – w piątek nie ma sesji w części krajów europejskich (w tym w Polsce, w Niemczech i w UK) oraz w USA. Z rana zarówno NIKKEI, jak i kontrakty terminowe na S&P pozostają bez zmian.

Autor: Michał Fidelus, analityk BDM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here